Grupa Kęty rekomenduje wypłatę 22,50 zł dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Zarząd Grupy Kęty będzie rekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 22,50 zł na akcję z zysku za 2018 r. i z części kapitału zapasowego.

(Fot. spółka)

– Zarząd podjął uchwałę, w której rekomenduje zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu emitenta:
a) przeznaczenie zysku netto wypracowanego przez spółkę w 2018 roku w wysokości 191.439215,01 zł na wypłatę dywidendy;
b) użycie kapitału zapasowego spółki poprzez przeznaczenie kwoty 23.333.342,49 zł, stanowiącej część środków przekazanych na ten kapitał z zysku spółki z lat ubiegłych na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki;
c) wypłacenie akcjonariuszom dywidendy w wysokości 214.772.557,50 zł z zysku netto spółki osiągniętego w 2018 roku powiększonego o kwotę, o której mowa w pkt b) przeniesioną z utworzonego z zysków spółki kapitału zapasowego, tj. 22,50 zł na akcję licząc według stanu akcji spółki (9.545.447 sztuk) na dzień podjęcia uchwały;
d) przeznaczenie zysku aktuarialnego związanego ze świadczeniami pracowniczymi po okresie zatrudnienia w kwocie 83 586 zł na zwiększenie kapitału zapasowego – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wielkość rekomendowanej dywidendy do wypłaty jest zgodna z polityką spółki w tym zakresie, która zakłada wskaźnik wypłaty dywidendy na poziomie od 60 proc. do 100 proc. skonsolidowanego zysku netto. Ostateczna decyzja dotycząca podziału zysku za rok obrotowy 2018 podjęta zostanie przez zwyczajne walne zgromadzenie.

– Ponadto we wniosku zarządu Grupy Kęty w sprawie podziału zysku za 2018 r. jako dzień dywidendy, zarząd emitenta rekomenduje dzień 22 sierpnia 2019 roku, natomiast jako termin wypłat dywidendy proponuje się:
– dzień 5 września 2019 roku – kwota w wysokości 66.818.129 zł tj. 7 zł na akcję,
– dzień 7 listopada 2019 roku – kwota w wysokości 147.954.428,50 zł tj. 15,50 zł na akcję – czytamy także.

Jak podaje spółka, rekomendując zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w dwóch transzach we wskazanych terminach, zarząd spółki uwzględnił aktualny plan operacyjny i wynikającą z niego koncentrację sprzedaży przypadającą na trzeci kwartał 2019 roku, co w konsekwencji wpłynie na płynność spółki i grupy kapitałowej w tym okresie.

Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2017 r. miała 2,66 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kety, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR