Grupa Kino Polska TV skokowo zwiększyła przychody w I półroczu

Omawiane walory:

W I połowie 2019 r. Kino Polska TV wypracowała 89,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o blisko 40 proc. więcej niż przed rokiem. Na poziomie netto spółka zarobiła ponad 10 mln zł.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV

– Rosnące wyniki po pierwszym półroczu dowodzą, że zrealizowane w ubiegłym roku inwestycje przynoszą pozytywne efekty. Gdyby zachować całkowitą porównywalność naszego biznesu i uwzględniać wyniki Stopklatki od stycznia 2018 r., to wzrost zysku netto w tym półroczu wyniósłby ponad 80 proc. To pokazuje rzeczywistą dynamikę rozwoju naszego biznesu w pierwszym półroczu tego roku – mówi Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska TV SA.

Duży udział we wzrostach przychodów grupy Kino Polska TV miał segment Zoom TV, który od początku roku wypracował przychody na poziome 8,5 mln zł (+56,5 proc. r/r). Udział tego kanału w oglądalności widowni komercyjnej (SHR 16-49) wyniósł 0,52 proc., co oznacza wzrost o prawie 49 proc. r/r.

– Zoom TV w I połowie bieżącego roku był liderem ósmego multipleksu. Udział kanału w grupie 16-49 na poziomie 0,52 proc. jest najlepszym półrocznym wynikiem w historii tej stacji. To efekt atrakcyjnej oferty programowej Zoom TV oraz zwiększenie zasięgu MUX-8. Wraz ze wzrostem oglądalności większe były również przychody z reklamy, które w przypadku tego kanału wzrosły o ponad połowę rok do roku – dodaje Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska TV SA.

>> 22 sierpnia o godz. 13:00 zapraszamy na czat inwestorski z prezesem Kino Polska TV, Bogusławem Kisielewskim

Wzrost przychodów zanotował również największy segment grupy – Kanały FilmBox i kanały tematyczne (wzrost o 22,3 proc. r/r do 46,1 mln zł). Jak podaje spółka, był to między innymi efekt wyższych wpływów z emisji na Węgrzech (dynamiczny wzrost liczby abonentów, nowe umowy z klientami), w Polsce (większa liczba subskrybentów u obecnych klientów), w Czechach i na Słowacji (nowe kontrakty oraz organiczny wzrost) oraz w krajach byłej Jugosławii (nowe umowy z klientami). Wyższe przychody z emisji tego segmentu to także efekt zmiany modelu biznesowego dotyczącego rozliczeń pomiędzy spółkami z Grupy SPI, do której należy także Kino Polska TV. Dzięki temu od połowy 2018 r. spółka przejęła całość przychodów z kanałów tematycznych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Stopklatka osiągnęła po I półroczu 2019 r. przychody w wysokości 13,8 mln zł (+6,1 proc.). Kanał ten odnotował udział w oglądalności w grupie widowni komercyjnej na poziomie 0,91 proc., co oznacza wzrost o 1,1 proc. r/r, zaś w grupie All4+ wzrost oglądalności wyniósł 12,9 proc. Stopklatka na koniec I półrocza 2019 r. odnotowała stratę netto na poziomie 0,07 mln zł.

– Wynik Stopklatki po pierwszym półroczu potwierdza nasze wcześniejsze założenia co do możliwości rozwoju tego kanału i zdolność do generowania dodatnich wyników finansowych. Dalsze zwiększenie udziałów rynkowych kanału powinno przekładać się na poprawę wyników finansowych Stopklatki – dodaje Bogusław Kisielewski.

W segmencie Kino Polska przychody spadły r/r o 6 proc. do 13,7 mln zł. Kanał zanotował spadek oglądalności widowni komercyjnej o 28 proc. do 0,23 proc.

W I półroczu 2019 r. kanały Grupy Kino Polska TV (Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV, Zoom TV oraz Stopklatka TV) uzyskały łącznie 1,89 proc. udziału w oglądalności grupy komercyjnej (SHR%, All 16-49, live). Oznacza to wzrost o 8,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 r.

W czwartek kurs akcji Kino Polska rośnie o blisko 1 proc. do 10,60 zł. Kapitalizacja całej grupy wynosi obecnie 210,11 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kinopol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR