StockWatch.pl

Haitong Bank podniósł cenę docelową akcji Ten Square Games do 180,50 zł

Omawiane walory:

Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku w raporcie z 7 maja podtrzymał zalecenie kupuj dla Ten Square Games i podniósł cenę docelową do 180,50 zł (ze 133 zł wcześniej). Biuro podwyższyło prognozy przychodów i zysku netto na lata 2019/20 odpowiednio o 24/15 i 34/20 proc.

Biuro przyznaje, że w poprzednim opracowaniu zbyt konserwatywne podeszło do roku 2019, a wyniki Fishing Clash określa jako fantastyczne. Według danych SensorTower, w okresie marzec-kwiecień 2019 r. gra osiągnęła rekordowy wynik sprzedażowy w wysokości miliona dolarów na iTunes (wobec 0,8 mln USD w lutym br.) i 2 mln USD na Google Play (wobec miliona dolarów w lutym 2019 br.) w każdym z tych miesięcy.

Dobra dynamika Fishing Clash znajduje odzwierciedlenie we wstępnych przychodach Ten Square Games za pierwszy kwartał 2019 r. w wysokości 45,2 mln zł wobec 42,7 mln zł pierwotnie oczekiwanych przez analityków.

– Rekordowe przychody z marca i kwietnia tego roku niekoniecznie muszą się wiązać z bardzo wysokimi kosztami marketingowymi. To udowadniałoby, że Ten Square Games stale doskonali swoje umiejętności w dziedzinie live ops i BI, co pozwala spółce efektywnie zarządzać wydatkami marketingowymi. Widać to było już w czwartym kwartale 2018 r., kiedy po dobrym październiku Ten Square Games obniżył wydatki na marketing w okresie listopad-grudzień, przed znaczącym wzrostem cen reklam, związanym z tradycyjnie dobrym dla e-commerce okresem przedświątecznym – uważa Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku.

>> Merlin w sieci, piniądź leci – omówienie sprawozdania finansowego Ten Square Games po IV kw. 2018 r.

Analityk podkreśla znaczenie marketingu, live ops i BI, ponieważ uważa, że abstrahując od jakości gier, jest to klucz do sukcesu w segmencie gier F2P, znaczącego wzrostu monetyzacji gier i przedłużenia ich cyklu życiowego, czego najlepszym przykładem jest Let’s Fish.

W oparciu o wstępne dane o przychodach za pierwszy kwartał 2019 r., analityk Haitong Banku oczekuje, że zysk netto wyniesie 14,1 mln zł (wobec 13,4 mln zł wcześniej) i podniósł prognozę zysku netto w 2019 r. do 61,3 mln zł. Przewiduje, że w tym roku Fishing Clash wygeneruje przychody w wysokości 167 mln zł, co implikuje średnio 13,9 mln zł miesięcznie. Analityk oczekuje również, że Let’s Fish wygeneruje 19,3 mln zł przychodów, Wild Hunt 5,4 mln zł, Game Factory 5,3 mln zł, a Golf Rush 2,2 mln zł. Haitong Bank wciąż nie uwzględnia żadnych przychodów z rynku chińskiego w roku 2019 i później.

– Pomimo wzrostu kursu akcji o ok. 26 proc. od końca marca, analitycy wciąż uważają, że Ten Square Games jest niedoszacowane, bo wyniki za lata 2019/20 implikują wskaźnik P/E w wysokości 15.1/14,5. To daje 38/22-procentowe dyskonto w porównaniu do globalnych konkurentów, ale również 49/54-procentowe dyskonto w porównaniu do 11 bit studios i PlayWay, które mają porównywalną kapitalizację rynkową (wszystkie wyliczenia na podstawie konsensusu Bloomberga) – czytamy w raporcie.

Raport na temat Ten Square Games powstał 7 maja 2019 r. Autorem opracowania jest Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku. Skrót raportu jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR