Haitong Bank utrzymuje rekomendację kupuj dla Ten Square Games

Omawiane walory:

Haitong Bank w raporcie z 31 marca utrzymuje rekomendację kupuj dla Ten Square Games, podnosząc cenę docelową do 361,20 zł z 233,40 zł.

ten, square, games, rekomendacje, akcje, gaming

Haitong Bank utrzymuje rekomendację kupuj dla Ten Square Games

Haitong Bank utrzymuje rekomendację kupuj dla Ten Square Games i podnosi cenę docelową do  361,20 zł (z 233,40 zł). Wzrost wyceny jest efektem podniesienia prognoz zysku netto w latach 2020E/21E odpowiednio o 77 proc./51 proc. Stało się tak dzięki lepszym niż oczekiwano wynikom osiąganym przez grę Fishing Clash. Ten Square Games wykorzystuje potencjalnie wyższy globalny popyt na gry w związku z domową kwarantanną spowodowaną wybuchem pandemii koronowirusa. Haitong Bank uwzględnia także ulgę podatkową IP Box, która obniży efektywną stawkę podatkową do  ok. 10 proc. z 19 proc.

– Analitycy uwzględniają również przychody gry Fishing Clash z rynku chińskiego, które mogą pojawić się od III kw. 2020 r. Bardzo dobra dynamika sprzedaży Fishing Clash, wysoki poziom generowanej gotówki i niskie ryzyko sektora gamingu w związku z koronawirusem, to  obecnie główne atuty spółki. Według zaktualizowanych szacunków Haitong Banku, spółka jest wyceniana na atrakcyjnym poziomie P/E 14,5x/13,6x w okresie 2020/2021E oraz z 36 proc./31 proc. dyskontem w analogicznych okresach wobec światowych graczy – uważa Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Bank.

Gra Fishing Clash zaliczyła świetny początek 2020 r. z przychodami w styczniu w wysokości 24,4 mln zł oraz 28,6 mln zł w lutym. W związku z tym analitycy spodziewają się, że wpływy Fishing Clash w marcu 2020 r. osiągną ok. 30 mln zł. Haitong Bank uważa, że pozytywny efekt domowej kwarantanny może osłabnąć, gdy zaczną być odczuwalne ujemne skutki pandemii, tak jak miało to miejsce np. we Włoszech i Hiszpanii. Może to być szczególnie zauważalne na kluczowych rynkach Fishing Clash, takich jak USA i Niemcy, gdy epidemia doprowadzi do wzrostu bezrobocia,  a  ludzie poświęcą mniej czasu i pieniędzy na rozrywkę oraz gaming.

>> Czas polowania – omówienie sprawozdania finansowego Ten Square Games po IV kw. 2019 r.

Wkrótce możliwy jest debiut Fishing Clash w Chinach. 12 marca 2020 r. NAPP (Krajowa Administracja Prasy i Publikacji) zatwierdziła licencjonowanie 27 zagranicznych gier. Fishing Clash nie znalazł się na  tej liście, ale analitycy uważają, że może to nastąpić w następnej turze.

– Analitycy konserwatywnie zakładają, że Fishing Clash zadebiutuje na platformie Android w Chinach w lipcu br. Ten Square Games będzie raportował w rachunku wyników jedynie udział w przychodach, a nie całe przychody brutto. Haitong Bank zakłada 20 proc. udział w przychodach z tego tytułu (30 proc. prowizji dla Google i  50  proc. opłaty NetEase, z której ok. 20 proc. mogą wynosić koszty marketingowe, a ok. 30 proc. opłata wydawnicza NetEase) – czytamy w raporcie.

W I kw. 2020 r. Haitong Bank oczekuje łącznych przychodów spółki w wysokości 93,1 mln zł, co jest wzrostem o 19 proc. q/q. Zysk netto powinien wynieść 34,4 mln zł wobec 34,8 mln ł w IV kw. 2019 r. (30,4 mln zł po korekcie o ulgę podatkową IP Box w I-III kw. 2019 r.). Analitycy zakładają, że  przychody z Fishing Clash wyniosą 83 mln zł, Let’s Fish 4,2 mln zł, Wild Hunt 2,6 mln zł, a  przychody z pozostałych gier 3,5 mln zł.

W wyniku sugestii zarządu spółki o potencjalnym ograniczeniu części zysku (pierwotnie 75 proc.) przeznaczonej do wypłaty dywidendy, Haitong Bank obniżył swoje szacunki co do części zysku przeznaczonego na dywidendę za 2019 r. do 50 proc. Szacowana dywidenda na akcję wyniesie 5,27 zł, a stopa dywidendy 1,9 proc.

Zarząd Ten Square Games wyraził chęć rozwoju spółki poprzez akwizycje. Wśród potencjalnych celów akwizycyjnych mogą być zarówno spółki, zespoły jak i konkretne produkcje, zarówno z Polski jak  i  rynków zagranicznych. Zarząd wspomniał podczas konferencji, że chciałby w przyszłości stworzyć ze spółki hub gamingowy, w którym będzie możliwe realizowanie różnych projektów. Wygląda to  na  chęć powielenia modelu biznesowego PlayWay’a.

Raport na temat Ten Square Games powstał 25 marca 2020 r. Autorem opracowania jest Konrad Księżopolski, szef Działu Analiz Haitong Banku. Skrót raportu, w tym informacje o ewentualnym konflikcie interesów, jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Przełomowa sesja dla WIG20, w grze CD Projekt, PKO BP, Rafako i Herkules

  Kolejna mocna sesja na giełdzie w Warszawie. Pomagają dobre nastroje na globalnych rynkach akcji, osłabiający się dolar i wieści ze spółek. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe, banki, Rafako i Herkules.

 • Ten Square Games oczekuje długoterminowych efektów inwestycji marketingowych

  Ten Square Games zdecydowanie zwiększył wydatki marketingowe i liczy, że inwestycja będzie zwracać się w długim terminie, poinformował COO spółki Arkadiusz Pernal. Ten Square Games planuje ponadto global launch nowych gier w II półroczu.

 • Pięciu największych producentów gier wideo na GPW

  Branża gamedev ma coraz mocniejszą pozycję na GPW. Obecnie wśród 30 największych spółek znajdziemy już trzech producentów gier. Do CD Projektu i Ten Square Games dołączył właśnie PlayWay. StockWatch.pl sprawdził, co napędza wzrosty na kursach akcji pięciu największych producentów gier wideo obecnych na warszawskiej giełdzie.

 • Ten Square Games podwoił przychody i potroił zyski

  Wrocławski producent gier wykorzystał okres lockdownu do mocnej promocji swojego sztandarowego tytułu. Efekty są imponujące. W I kwartale 2020 r. Ten Square Games zanotował 95 mln zł przychodów ze sprzedaży i 35 mln zł zysku netto. W ujęciu rocznym to wzrost odpowiednio o 110 proc. i 240 proc.

 • Prognozy wyników za I kwartał wg BM mBanku

  To będzie wyjątkowo trudny i nierówny sezon wynikowy, a motywem przewodnim będą pierwsze efekty pandemii koronawirusa. BM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak poszczególne branże poradziły sobie w czasie kryzysu oraz wykazał garść spółek, które mogą sprawić pozytywną niespodziankę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR