Huuuge nie wyklucza przejęć również spółek z Polski, w tym notwanych na GPW

Omawiane walory:

Huuuge aktywnie analizuje potencjalne cele akwizycji, a wśród nich są spółki z Polski, także notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, poinformował prezes Anton Gauffin.

Huuuge,games,IPO,debiut,gpw

Huuuge Inc. złożył prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z rozważaną pierwszą ofertą publiczną

– Jest bardzo wiele firm, z którymi rozmawiamy, w tym również są niektóre firmy z Polski. Podchodzimy [do akwizycji] bardzo globalnie, gdyż jesteśmy firmą globalną i faktycznie widzimy wiele talentów, jeżeli chodzi o sektor gamingowy w Polsce. Ten sektor bardzo dobrze się w Polsce rozwija i jesteśmy dumni z tego, że możemy w tym uczestniczyć – powiedział Gauffin podczas wideokonferencji. 

Dodał, że wśród potencjalnych celów są również firmy notowane na giełdzie w Polsce, ale nie chciał tego szczegółowo komentować.

Prezes nie chciał szczegółowo odnieść do tego, na jakim etapie spółka jest w poszczególnych rozmowach. Nie chciał również ujawnić, jakiej wielkości są potencjalne firmy, którymi spółka jest zainteresowana.

– Bardzo interesują nas przejęcia po stronie produkcyjnej, wydawania gier czy technologii.  Myśląc o naszej kategorii ‚kupuj’, chcielibyśmy oczywiście kupować takie podmioty, które przyczyniają się do wzrostu wartości naszej skali działalności. Chodzi więc o firmy, które mają m.in. duży potencjał wzrostu, dobre wskaźniki i mogą poprawić ekonomikę jednostkową – powiedział Gauffin.

Podczas prezentacji wyników za 2020 r. prezes podał, że spółka aktywnie analizuje ok. 5 potencjalnych celów akwizycji, kolejnych ok. 25 znajduje się na krótkiej liście, a ok. 75 na długiej liście. 

Prezes podtrzymał także zapowiedź z końca stycznia 2021 r. o braku planów dotyczących ewentualnej wypłaty dywidendy.

– Nie mamy planów dotyczących wypłaty dywidendy. Jesteśmy firmą na ścieżce wzrostowej, która ma bardzo istotną misję więc inwestujemy w przyszłość – powiedział Gauffin.

Huuuge jest globalnym producentem gier typu free-to-play i wydawcą gier online przeznaczonych na urządzenia mobilne i platformy internetowe. Spółka zadebiutowała na GPW w lutym 2021 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 332,72 mln USD w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o huuuge-s114)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR