StockWatch.pl

Idea Bank nie zamierza podejmować rozmów z Abrisem nt. GetBacku

Omawiane walory: ,

Zarząd banku odcina się od prób wciągnięcia go w odpowiedzialność za doprowadzenie do zagrożenia upadłością GetBack i nie zamierza podejmować jakichkolwiek rozmów z DNLD.

W czwartek do Idea Money – spółki zależnej Idea Banku – dotarło wezwanie pełnomocników większościowego akcjonariusza GetBack do rozpoczęcia rozmów ugodowych zmierzających do zaspokojenia „bliżej nieokreślonej szkody” wynikającej z umowy z 2016 roku pomiędzy Emest Investment sp. z o.o. i Idea Investment S.a.r.l. (d. Getin International S.a.r.l) umowy sprzedaży wszystkich akcji GetBacku. Idea Money jest następcą prawnym Idea Investment S.a.r.l. po dokonaniu połączenia transgranicznego obu spółek.

Idea Bank stwierdza, że DNLD L.P. nie wskazał na jakiekolwiek podstawy prawnej, czy też umownej odpowiedzialności banku, nie podał też, jaką dokładnie szkodę miałby rzekomo ponieść.

Bank stwierdza, że DNDL L.P. insynuuje jedynie, że „praprzyczyny nieprawidłowości skutkujące przedstawieniem licznych zarzutów członkom poprzedniego zarządu GetBack musiały już występować na etapie zawierania umowy sprzedaży”, tj. nabywanie portfeli wierzytelności po zawyżonej wartości oraz sztuczne zwiększanie ich wartości, oraz że „występuje wysoce uzasadnione prawdopodobieństwo, że w toku negocjacji umowy sprzedaży zarówno Idea Investment, jak i Idea Bank, posiadały wiedzę (…), że sytuacja GetBack była znacznie mniej optymistyczna, niż przedstawiona oficjalnie DNLD”.

– Bank traktuje te stwierdzenia jako insynuacje i próbę przypisania mu współodpowiedzialności za obecną sytuację GetBack S.A., za którą w istocie odpowiedzialny jest zarząd tej spółki oraz jej organy nadzoru. Zgodnie z wiedzą banku, w momencie sprzedaży GetBack S.A. był w dobrej sytuacji finansowej i miał dobre perspektywy rozwoju. Portfele wierzytelności były przedmiotem analizy przez DNDL L.P. przed zawarciem transakcji w oparciu o dane przekazane przez stronę sprzedającą, a DNDL L.P. nigdy wcześniej nie kwestionował ich wartości. Według publicznie dostępnych informacji, kryzys w GetBack S.A. został wywołany przez działania zarządu GetBack S.A. po sprzedaży akcji – napisano w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Tym samym bank jednoznacznie odcina się od prób wciągnięcia go w odpowiedzialność za doprowadzenie do zagrożenia upadłością GetBack – podsumowano.

Bank zapowiedział też, że za pośrednictwem raportów bieżących będzie informował o dalszych ewentualnych zmianach zachodzących w powyższej sprawie.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com