Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Idea Bank zawarł ugody z 34 klientami, którzy nabyli obligacje GetBacku

Opublikowano: 2018-11-28 12:55:52

Omawiane walory: ,

Idea Bank w ramach procesu polubownego zawarł ugody z 34 klientami, którzy posiadają obligacje GetBacku, poinformował członek zarządu Idea Banku Tomasz Górski. Bank nie tworzył dodatkowych rezerw na ten cel w III kw.

– Bank zaprosił do rozwiązania polubownego 102 osoby. Na dziś ugody są z 34 osobami i bank w tym momencie jest w trakcie realizacji tych umów. Zakładamy, że w takim podejściu ta liczba być może wzrośnie, ale będzie realizowane to w ramach tej rezerwy, którą zawiązaliśmy wcześniej – powiedział Górski podczas konferencji prasowej.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

W sierpniu br. Idea Bank informował, że zawiązał rezerwę na potencjalne roszczenia klientów wynikające z udziału banku w procesie oferowania obligacji GetBack w wysokości ok. 14 mln zł.

– W trzecim kwartale nie zawiązywaliśmy dodatkowej rezerwy na ten cel. Co do IV kwartału, to jeszcze nie wiemy, czy będzie taka potrzeba – powiedział także Górski.

Jak poinformował pełniący obowiązki prezesa Idea Banku Jerzy Pruski, „szum medialny” wokół banku znalazł swój wyraz w większym zainteresowania klientów bankiem, ale nie nastąpiły żadne zakłócenia w bieżącej obsłudze. „Obecnie zainteresowanie bankiem zmalało” – dodał.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o getback, Ideabank)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku