Impexmetal ma zgodę na skup akcji własnych, cena maksymalna to 4 zł

Omawiane walory:

Walne Impexmetalu zdecydowało o przeznaczeniu całego zysku za 2015 r. na buy back. Kontrolowana przez Romana Karkosika spółka ma zgodę na nabycie do 20 proc. kapitału. Desygnowana kwota 48 mln zł stanowi niespełna 10 proc. kapitalizacji spółki.

Akcjonariusze Impexmetalu zdecydowali na walnym o skupie własnych akcji własnych. Cenę nabywanych papierów ustalono w przedziale 2-4 zł. Środki będą pochodziły z ubiegłorocznego zysku. Kwota 47,6 mln zł została przerzucona w całości na zasilenie kapitału rezerwowego spółki z przeznaczeniem na finansowanie skupu. Łączna wartość nabywanych akcji ma nie przekroczyć 20 proc. kapitału. Zgromadzone w ten sposób papiery mogą zostać przeznaczone do umorzenia, finansowania transakcji przejmowania innych spółek lub dalszej odsprzedaży.

W ostatnich wynikach Impexmetalu widać poprawę zysków przy 17-proc. spadku przychodów. W I kwartale tego roku w obszarze działalności podstawowej marża brutto wzrosła z 6,6 proc do 9,96 proc., a zysk brutto na sprzedaży o 24 proc., za sprawą relatywnie mniejszego wzrostu kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu. Na poziomie zysku netto spółka osiągnęła 22,7 mln zł, poprawiając się o 15 proc.

– Obserwując tendencje wynikowe i efektywnościowe Impexmetalu w szerszej perspektywie czasowej, zarówno w odniesieniu do głównych kategorii wynikowych jak również wskaźników rentowności, odnotować można powrót do wcześniejszej poprawy lub stabilizację na wyższym poziomie, co jest efektem wzrostu jednostkowych marż w poszczególnych segmentach działalności. In minus w tym obrazie sytuacji wyróżniają się jedynie przychody ze sprzedaży, które od pewnego czasu systematycznie maleją – znaczne wyhamowanie wzrostu wolumenu, przy jednoczesnym utrzymaniu tendencji spadkowej w zakresie cen. – ocenia Tomasz Nawrocki, analityk StockWatch.pl. >> Całą analizę wyników Impexmetalu znajdziesz tutaj

Dziś akcje Impexmetalu otworzyły się neutralnie. Ostatni miesiąc przyniósł przecenę sięgającą 12 proc. Niemniej tegoroczna stopa zwrotu jest na 18-proc. plusie.

wykres_impexmet

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT impexmet, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Roman Karkosik wycofuje spółki z giełdy

  Kolejny znany inwestor wycofuje się z giełdy. Dziś Alchemia i IMPEXMETal wystąpiły do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o zezwolenie na przywrócenie ich akcjom formy dokumentu (tzw. zniesienie dematerializacji akcji). Obie spółki najprawdopodobniej jeszcze w tym roku pożegnają się z warszawskim parkietem.

 • Karkosik wyciska drobnych akcjonariuszy z Impexmetalu

  We wtorek w IMPEXMETalu rusza squeeze out, czyli przymusowy wykup wszystkich pozostałych w rękach akcjonariuszy mniejszościowych akcji. Za każdy odkupiony walor podmioty kontrolowane przez Romana Karkosika płacą 4,25 zł. 

 • Jest wniosek o przymusowy wykup akcji Impexmetalu

  Spółki kontrolowane przez Romana Karkosika złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego oraz GPW dokumentację związaną z zamiarem przeprowadzenia przymusowego wykupu wszystkich pozostałych akcji IMPEXMETalu od akcjonariuszy mniejszościowych (tzw. squeeze out).

 • Spółki z grupy Boryszew ogłosiły wezwanie na Impexmetal

  Spółki Boryszew, SPV Boryszew 3 i IMPEXMETal z Grupy Boryszew ogłosiły wezwanie na wszystkie akcje IMPEXMETalu znajdujące się w wolnym obrocie, w cenie 4,25 zł za sztukę. Celem jest osiągnięcie 100 proc. akcji spółki i wycofanie jej z giełdy.

 • Alchemia jest o krok od wycofania z GPW

  Porozumienie akcjonariuszy Alchemii zwiększy swój stan posiadania. W wezwaniu na sprzedaż 29,245 mln akcji złożono zapisy na 23,44 mln walorów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR