StockWatch.pl

Jest wniosek o przymusowy wykup akcji Impexmetalu

Omawiane walory:

Spółki kontrolowane przez Romana Karkosika złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego oraz GPW dokumentację związaną z zamiarem przeprowadzenia przymusowego wykupu wszystkich pozostałych akcji Impexmetalu od akcjonariuszy mniejszościowych (tzw. squeeze out).

(Fot. Impexmetal)

– Zgodnie ze złożoną dokumentacją przedmiotem przymusowego wykupu akcji Impexmetal mają być wszystkie akcje Impexmetal, które nie znajdują się w posiadaniu stron porozumienia […] tj. łącznie 10.700.617 akcji Impexmetal, stanowiących, po zaokrągleniu, 5,63 proc. kapitału zakładowego Impexmetal i uprawniających do wykonywania 10.700.617 głosów, stanowiących, po zaokrągleniu, 5,63 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Impexmetal – czytamy w komunikacie.

Po przeprowadzeniu wezwania na akcje Impexmetalu porozumienie akcjonariuszy w składzie: Boryszew, Impexmetal, SPV Boryszew 3 sp. z o.o. kontroluje ponad 90 proc. wszystkich walorów.

O zamiarze przeprowadzenia przymusowego wykupu wszystkich pozostałych akcji Impexmetalu posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych Boryszew informował 16 maja br. Po przeprowadzeniu transakcji, kolejnym krokiem będzie delisting, czyli wycofanie spółki z GPW.

Głównym przedmiotem działalności Impexmetalu jest produkcja walcowanych aluminiowych wysoko przetworzonych wyrobów płaskich. Od czerwca 1997 roku akcje Impexmetalu są notowane na warszawskiej giełdzie, a od 2005 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej Boryszew. W środę jednak akcja spółki kosztuje 4,23 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT impexmet, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com