Jest wniosek o przymusowy wykup akcji Impexmetalu

Omawiane walory:

Spółki kontrolowane przez Romana Karkosika złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego oraz GPW dokumentację związaną z zamiarem przeprowadzenia przymusowego wykupu wszystkich pozostałych akcji Impexmetalu od akcjonariuszy mniejszościowych (tzw. squeeze out).

(Fot. Impexmetal)

– Zgodnie ze złożoną dokumentacją przedmiotem przymusowego wykupu akcji Impexmetal mają być wszystkie akcje Impexmetal, które nie znajdują się w posiadaniu stron porozumienia […] tj. łącznie 10.700.617 akcji Impexmetal, stanowiących, po zaokrągleniu, 5,63 proc. kapitału zakładowego Impexmetal i uprawniających do wykonywania 10.700.617 głosów, stanowiących, po zaokrągleniu, 5,63 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Impexmetal – czytamy w komunikacie.

Po przeprowadzeniu wezwania na akcje Impexmetalu porozumienie akcjonariuszy w składzie: Boryszew, Impexmetal, SPV Boryszew 3 sp. z o.o. kontroluje ponad 90 proc. wszystkich walorów.

O zamiarze przeprowadzenia przymusowego wykupu wszystkich pozostałych akcji Impexmetalu posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych Boryszew informował 16 maja br. Po przeprowadzeniu transakcji, kolejnym krokiem będzie delisting, czyli wycofanie spółki z GPW.

Głównym przedmiotem działalności Impexmetalu jest produkcja walcowanych aluminiowych wysoko przetworzonych wyrobów płaskich. Od czerwca 1997 roku akcje Impexmetalu są notowane na warszawskiej giełdzie, a od 2005 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej Boryszew. W środę jednak akcja spółki kosztuje 4,23 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT impexmet, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Roman Karkosik wycofuje spółki z giełdy

  Kolejny znany inwestor wycofuje się z giełdy. Dziś Alchemia i IMPEXMETal wystąpiły do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o zezwolenie na przywrócenie ich akcjom formy dokumentu (tzw. zniesienie dematerializacji akcji). Obie spółki najprawdopodobniej jeszcze w tym roku pożegnają się z warszawskim parkietem.

 • Karkosik wyciska drobnych akcjonariuszy z Impexmetalu

  We wtorek w IMPEXMETalu rusza squeeze out, czyli przymusowy wykup wszystkich pozostałych w rękach akcjonariuszy mniejszościowych akcji. Za każdy odkupiony walor podmioty kontrolowane przez Romana Karkosika płacą 4,25 zł. 

 • Spółki z grupy Boryszew ogłosiły wezwanie na Impexmetal

  Spółki Boryszew, SPV Boryszew 3 i IMPEXMETal z Grupy Boryszew ogłosiły wezwanie na wszystkie akcje IMPEXMETalu znajdujące się w wolnym obrocie, w cenie 4,25 zł za sztukę. Celem jest osiągnięcie 100 proc. akcji spółki i wycofanie jej z giełdy.

 • Alchemia jest o krok od wycofania z GPW

  Porozumienie akcjonariuszy Alchemii zwiększy swój stan posiadania. W wezwaniu na sprzedaż 29,245 mln akcji złożono zapisy na 23,44 mln walorów.

 • Dobry start sesji na GPW, w południe WIG20 ugiął się pod ciężarem Europy

  Środowa sesja na GPW rozpoczęła się od wzrostów indeksów, jednak pogarszające się od rana nastroje na europejskich parkietach szkodzą również giełdzie w Warszawie. Doświadczają tego przede wszystkim duże spółki. W południe WIG20 notowany był już pod kreską.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR