Informacja o wzroście sprzedaży subskrypcji premium szarpnęła kursem akcji CDA

Omawiane walory:

Na koniec sierpnia CDA miało sprzedanych 207 tys. subskrypcji premium, co oznacza wzrost o 62 proc. r/r. W środę kurs akcji spółki rośnie o 15 proc.

cda.pl, akcje, media, wyniki, vod, subskrypcje

(Fot. mat. prasowe)

CDA.pl to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów VoD na polskim rynku. Firma bazuje na dwóch modelach biznesowych – płatnym (w postaci CDA Premium) i bezpłatnym, za który ma łatkę „pirata”. Dziś spółka podała, że legalna część serwisu przebiła kolejny okrągły poziom. Na koniec sierpnia CDA Premium miała 207 tys. subskrypcji, czyli o 62 proc. więcej niż przed rokiem i o 20 proc. więcej niż jeszcze na początku bieżącego roku.

– Zarząd CDA informuje, że w sierpniu 2019 r. odnotowano sprzedaż 207 tys. subskrypcji CDA Premium, co stanowi wzrost o około 62 proc. względem analogicznego okresu roku poprzedniego – czytamy w komunikacie.

W II kwartale sprzedaż subskrypcji premium przyniosła spółce 9,5 mln zł przychodów (+77 proc. r/r). Narastająco za pierwsze dwa kwartały przychody wyniosły 17,6 mln zł (+63 proc. r/r). Udział sprzedaży miesięcznych subskrypcji odpowiada za ponad 90 proc. wszystkich przychodów CDA. Dostęp do legalnej bazy serwisu, zawierającej 6,3 tys. pełnometrażowych filmów i seriali, kosztuje 19,90 zł za miesiąc.

CDA uruchomiło usługę premium na początku 2016 roku. Już po niecałym roku z opcji premium korzystało ok. 42 tys. użytkowników. W styczniu ubiegłego roku liczba subskrypcji przekroczyła 100 tys.

Informacja o wzroście sprzedaży subskrypcji premium szarpnęła kursem akcji CDA. Przed południem notowania rosły nawet o 17 proc. do 12 zł. O godzinie 11:00 zwyżka jest nieco mniejsza i wynosi niecałe 15 proc. Akcje CDA zadebiutowały na NewConnect w maju br.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CDA ma 300 tys. aktywnych subskrybentów Premium

  Liczba aktywnych subskrybentów CDA Premium przekroczyła 300 tys. w maju, co oznacza wzrost o ok. 45,8 proc. r/r.

 • Gilead i Trump dali kopa giełdom. Dino Polska, LiveChat i Ten Square Games biją rekordy

  Nadzieje na lek przeciwko koronawirusowi i plan otwarcia amerykańskiej gospodarki rozpaliły do czerwoności giełdy, spychając na drugi plan wszystkie negatywne czynniki. Losy piątkowej sesji wydają się już rozstrzygnięte.

 • Kruche wzrosty na WIG20, koronahossa na akcjach Mercatora

  Indeks dużych spółek ma poważny problem z odreagowaniem poniedziałkowego tąpnięcia, wywołanego strachem przed epidemią koronawirusa. Nastroje pozostają złe, a prawdopodobieństwo spadków na koniec dnia jest wysokie. Szczególnie, że inwestorzy kontynuują realizację zysków na małych i średnich spółkach.

 • Kryzys na krajowym rynku IPO. Warszawski parkiet zmierza w stronę kolejnych smutnych rekordów

  Wartość IPO przeprowadzonych na europejskich giełdach w II kwartale wyniosła 11,4 mld euro, co oznacza wzrost o 24 proc. w skali roku i stanowi znaczącą poprawę w stosunku do bardzo słabego poprzedniego kwartału (0,7 mld euro). Wzrost wartości europejskich IPO to przede wszystkim efekt pięciu ofert o wielkości przekraczającej 1 mld euro, które miały miejsce na największych rynkach w Europe. Z kolei na rynku głównym GPW odnotowano pierwszy debiut od lipca ubiegłego roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • 12 hojnych spółek na dywidendowe żniwa w lipcu

  Inwestorzy już mogą zakasać rękawy, bo na GPW ruszają prawdziwe żniwa. Do zebrania jest 55 dywidend ze spółek notowanych na rynku głównym i NewConnect. W najgorętszym okresie w całym roku nie zabraknie też ofert z dwucyfrową stopą dywidendy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR