Inwestorzy wycenili Legimi na 40 mln zł

Omawiane walory:

Spółka działająca na polskim rynku e-książki zaliczyła udane wejście na NewConnect. Kurs akcji na debiucie wyniósł 29 zł (+21 proc.), a sesję zakończył na poziomie 28 zł. Tym samym rynek wycenił spółkę na blisko 40 mln zł.

legimi,debiut,newconnect

(Fot. mat. prasowe)

– Cieszę się z udanego debiutu na rynku NewConnect. Widać, że inwestorzy pozytywnie oceniają naszą pracę i perspektywy rozwoju, czego efektem jest duży popyt na akcje. Dzięki unikalnemu i łatwo skalowalnemu modelowi biznesowemu, wierzę, że Legimi wzmocni NCIndex i przyniesie inwestorom długoterminowo zadowalające stopy zwrotu – mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W 2020 r. Legimi wypracowało ponad 32 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 84 proc. rdr., zysk netto wzrósł prawie 3,5-krotnie do ponad 2 mln zł, a liczba klientów podskoczyła o 73 proc. do ponad 120 tys. Rośnie także skala biznesu w Niemczech, gdzie spółka jest obecna za sprawą Readfy. W minionym roku baza płacących użytkowników wzrosła o 100 proc. rdr., a tytuły dostępne w abonamencie zwiększyły się o 40 proc. rdr. do 150 tys.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o legimi)

 • WIG20 wraca na 2.000 pkt., w grze KGHM i PGE

  Mocny WIG20, mWIG40 balansujący na granicy wtorkowego zamknięcia i drugi dzień realizacji zysków na sWIG80 po wczorajszym teście 14-letnich maksimów - tak w skrócie przedstawia się sytuacja na GPW w środowe południe. W centrum uwagi jest m.in. KGHM, PGE, Atende i debiutujące LEGIMI.

 • Legimi miało szacunkowo 2,09 mln zł zysku netto w 2020 r.

  LEGIMI miał 2,09 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 32 mln zł w 2020 r., podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

 • Legimi z 7,4 mln zł przychodów w II kwartale 2020

  W II kwartale przychody LEGIMI urosły o ponad 111 proc. rdr. do 7,4 mln zł, a liczba abonentów zwiększyła się o 73 proc. rdr. i wyniosła na koniec II kw. 69,1 tys. Ubiegły kwartał to także specyficzny czas, ze względu na pandemię COVID-19, który, w przypadku LEGIMI, odcisnął swoje piętno na zwiększonych kosztach bezpośrednich zakupu licencji i tym samym obniżył rentowność spółki.

 • Legimi pozyskało z publicznej oferty obligacji serii Z ponad 2 mln zł

  LEGIMI przydzieliła 2.123 obligacji serii Z o łącznej wartości emisyjnej 2,123 mln zł. Pozyskane środki posłużą refinansowaniu zadłużenia oraz rozwojowi i promocji LEGIMI 3.0 na rynku niemieckim i polskim.

 • Trwa publiczna emisja obligacji Legimi

  LEGIMI oferuje dwuletnie obligacje, z rocznym oprocentowaniem na poziomie 6,75 proc. Zapisy można składać od 1 do 15 lipca włącznie. Spółka zamierza pozyskać 2,5 mln zł, które przeznaczy na rozwój i promocję LEGIMI na rynku niemieckim oraz refinansowanie zadłużenia. Zapisy można składać na stronie spółki.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR