Jak bezpiecznie korzystać z pożyczek online?

Pożyczka online jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy szybko potrzebujemy gotówki. Wokół tego typu produktów finansowych krąży wiele mitów i w większości przypadków nie są one polecane, a niesłusznie. W niektórych sytuacjach pożyczka online może być jedynym wyjściem oraz pozwolić na szybkie rozwiązanie problemu. Aby nie stracić na korzystaniu z tego typu usług, warto dowiedzieć się, jak bezpiecznie zaciągnąć pożyczkę przez Internet i na co zwracać uwagę przy wyborze firmy pożyczkowej.

Artykuł sponsorowany

Co należy wiedzieć o pożyczkach online?

Pożyczki online są najczęściej udzielane przez firmy pożyczkowe. Do zaciągnięcia takiego zobowiązania nie ma potrzeby przedkładania dokumentów (np. zaświadczenia o zarobkach), których zazwyczaj wymagają tradycyjne banki, a decyzję otrzymujemy w bardzo krótkim czasie po złożeniu wniosku, podobnie jak i pieniądze. Pozwala to na szybkie dysponowanie potrzebną gotówką z formalnościami ograniczonymi do minimum. Pierwsza pożyczka online może być także bardzo opłacalna pod względem finansowym – nowi klienci mogą liczyć na brak odsetek oraz dodatkowych opłat pod warunkiem terminowego uregulowania zobowiązania.

Pożyczki przez internet zazwyczaj są ograniczone pod względem kwoty, którą możemy zaciągnąć. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują kwoty do 10 tys. zł na nieprzewidziane wydatki oraz będą miały możliwość terminowej spłaty zobowiązania. Warto także mieć na uwadze, że zazwyczaj darmowa jest pierwsza pożyczka, za kolejne natomiast będziemy już musieli zapłacić. Pożyczki online nie są także z zasady kredytami długoterminowymi – ich spłata musi być dokonana maksymalnie do 45 dni od daty otrzymania pieniędzy, z czym również należy się liczyć korzystając z tego typu produktów finansowych.

Bezpieczna pożyczka online, czyli jak nie dać się oszukać?

Pożyczki online często kojarzone są z wysokimi odsetkami i prowizjami, krótkimi terminami spłaty oraz dużym ryzykiem popadnięcia w tzw. spiralę zadłużenia. Okazuje się, że z pożyczek internetowych także można korzystać w bezpieczny sposób. Przede wszystkim są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z różnych powodów nie mogą ubiegać się o kredyt w banku a pilnie potrzebują dodatkowych pieniędzy. Pożyczka online pozwala szybko otrzymać gotówkę oraz rozwiązać za jej pomocą problemy.

Kluczem do bezpiecznego korzystania z pożyczek internetowych jest przede wszystkim wybór dobrej i korzystnej oferty oraz godnej zaufania, wiarygodnej firmy pożyczkowej. Takie firmy pozwalają klientom na przeprowadzenie na stronie prostej symulacji, która pokaże dokładny koszt pożyczki, dając im możliwość oceny, czy jej zaciągnięcie się opłaca, czy też nie. Pierwsza pożyczka jest zazwyczaj darmowa, co oznacza, że będziemy musieli zwrócić dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Stali klienci mogą natomiast liczyć na atrakcyjne zniżki i promocje na kolejne pożyczki, dzięki którym pożyczki online mogą okazać się nie mniej korzystnym produktem finansowym od kredytów udzielanych przez banki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR