Jest rekomendacja kupuj dla akcji Ryvu Therapeutics

Omawiane walory:

Krzysztof Radojewski, analityk Noble Securities, w raporcie z 26 marca wydał rekomendację kupuj dla Ryvu Therapeutics z ceną docelową 66,24 zł za akcję.

ryvu, akcje, rekomendacje, biotechnologia,

Noble Securities wydał rekomendację kupuj dla akcji Ryvu Therapeutics z ceną docelową 66,24 zł

Ryvu Therapeutics od wielu lat rozwija swój portfel projektów, z których dwa są w fazie klinicznej. Spółka zawarła już wiele umów licencyjnych, przez co udowodniła, że potrafi przyciągać zainteresowanie największych graczy w branży. Obecnie najbardziej zaawansowanym projektem Ryvu, do którego spółka posiada pełnię praw jest RVU120. Noble Securities rozpoczęło wydawanie rekomendacji dla spółki od kupuj z ceną docelową 66,24 zł.

– Po podziale korporacyjnym w 2019 roku, miniony rok był pierwszym pełnym okresem funkcjonowania Ryvu jako osobnego biznesu innowacyjnego. W tym czasie spółka zrealizowała przychody w wysokości 37 mln zł (16 mln zł to suma płatności od Galapagos i Menarinii, a 21 mln zł to dotacje), stratę operacyjną 35,7 mln zł i stratę netto 31,7 mln zł. Pozytywny wpływ na wynik netto w kwocie 5,4 mln zł miało przeszacowanie inwestycji w NodThera, co wynika z ceny w ostatniej rundzie inwestycyjnej tej spółki – czytamy w raporcie przygotowanym przez Krzysztof Radojewski, analityk Noble Securities.

>> Pandemia wyzwaniem dla spółki – omówienie sprawozdania finansowego Ryvu Therapuetics po IV kw. 2020 r.

RVU120 to najbardziej rozwinięty projekt spółki, do którego posiada ona pełnię praw. Jest to małocząsteczkowy inhibitor CDK8/19 rozwijany obecnie w I fazie klinicznej ostrej białaczki szpikowej (AML) lub zespole mielodysplastycznym wysokiego ryzyka (HR-MDS). Ryvu złożyło też wniosek o zgodę na rozpoczęcie I fazy badań klinicznych w guzach litych w styczniu oraz podpisało umowę na jej przeprowadzenie z Covance. Najstarszy projekt SEL24 jest w II fazie badań klinicznych i został wylicencjonowany przez Ryvu do Menarini w 2017 roku.

W fazie odkrywania spółka ma dwa projekty z zakresu immuno-onkologii – inhibitory STING i HPK1 oraz dwa ujawnione cele z zakresu syntetycznej letalności – Inhibitory WRN i projekt z obszaru delecji genu MTAP. Najbardziej rozwinięty w tym obszarze jest projekt agonistów STING, wykazujący w modelach zwierzęcych wydajną odpowiedź antynowotworową.

– Z regulacją ścieżki STING od wielu lat wiązane są w biotechnologii duże nadzieje, ale na razie po wielu głośnych umowach licencyjnych temat ucichł i jest weryfikowany w klinice we wczesnych fazach przez kilku graczy. Syntetyczna letalność to jeden z najbardziej innowacyjnych obszarów konstrukcji leków, a pierwszym zatwierdzony lekiem z tego obszaru jest inhibitor PARP (olaparib – Lynparza) – czytamy w raporcie.

Z uwagi na opóźnienie badań klinicznych wynikających z COVID-19 oraz zamknięcie dwóch programów wczesnej fazy w październiku ubiegłego roku, Ryvu ma zapewnione finansowanie na kontynuację prac badawczych i rozwojowych do początku 2023 roku. Dodatkowo zarząd wskazuje, że w 2021 roku możliwe jest podpisanie umowy partneringowej na jeden z projektów na wczesnym etapie rozwoju. RVU120 (SEL120) na razie nie jest na sprzedaż. Zarząd czeka na wyniki I fazy badań klinicznych, aby zdecydować jak dalej rozwijać ten projekt.

Głównym czynnikiem ryzyka, jaki analityk widzi dla prognoz i wyceny jest ryzyko związane z niepowodzeniem prac badawczo-rozwojowych oraz ryzyko związane z zawieraniem umów partneringowych na warunkach gorszych od zakładanych lub brak tego typu umów.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Wartość akcji Ryvu Therapeutics oszacowano na podstawie wyceny metodą sumy części: biznes innowacyjny – metodą rNPV (49,45 zł/akcję), pakiet Nodthera (1,59 zł/akcję), gotówka netto (8,38 zł/akcję), co implikuje wycenę w horyzoncie 9-mies. równą 66,24 zł.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.

Rekomendacja dla Ryvu Therapeutics powstała 26 marca 2021 r. Autorem rekomendacji jest Krzysztof Radojewski, analityk Noble Securities. Skrót rekomendacji jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o RYVU)

 • Ryvu Therapeutics uznaje za pozytywne dane I fazy RVU120 oraz fazy I/II SEL24

  RYVU Therapeutics uznaje, że dane kliniczne dla fazy I programu RVU120 oraz fazy I/II programu SEL24 (MEN1703) za pozytywne. RYVU prezentuje wyniki badań na odbywającym się dzisiaj wirtualnym Kongresie Europejskiego Stowarzyszenia Hematologicznego (EHA) 2021.

 • Ryvu ma zgodę na nowe badanie fazy I/II SEL120 u pacjentów z guzami litymi

  RYVU Therapeutics otrzymało od Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i Niezależnej Komisji Bioetycznej zgody na przeprowadzenie w Polsce badania fazy I/II z zastosowaniem pojedynczego leku, prowadzone metodą otwartej próby, oceniające bezpieczeństwo i skuteczność RVU120 (SEL120) u pacjentów z nawrotowymi/opornymi na leczenie, przerzutowymi lub zaawansowanymi guzami.

 • Niecodzienny program motywacyjny w Ryvu Therapeutcis

  Akcjonariusze RYVU Therapeutics zdecydują 17 maja o przyjęciu programu motywacyjnego dla pracowników i współpracowników, który będzie realizowany w latach 2021-2024. W celu realizacji programu motywacyjnego prezes i główny akcjonariusz - Paweł Przewięźlikowski - dokona nieodpłatnego zbycia na rzecz spółki łącznie 1,25 mln akcji RYVU Therapeutics.

 • mWIG40 najwyżej od 3 lat, w grze Ryvu Therapeutics i CD Projekt

  Wzrosty 33 z 40 średnich spółek wywindowały mWIG40 powyżej 4.500 pkt. Ostatni raz był on tam widziany w 2018 roku. Z kolei mocna przecena akcji RYVU Therapeutics ciąży indeksowi sWIG80

 • Tąpnięcie na kursie Ryvu Therapeutics. FDA częściowo zawiesiła badanie kliniczne nad RVU120

  Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) częściowo zawiesiła badanie kliniczne fazy Ib RVU120 (SEL120) u pacjentów z nawrotową/oporną ostrą białaczką szpikową i zespołem mielodysplastycznym wysokiego ryzyka, które prowadzone jest w Stanach Zjednoczonych. W piątek notowania RYVU Therapeutics spadają o kilkanaście procent.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR