X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Już w środę praktyczne seminarium dotyczące procesu sporządzania raportu niefinansowego!

Opublikowano: 2018-01-29 13:03:10

31 stycznia br. odbędzie się konferencja „Proces sporządzania raportu niefinansowego Zwykłej Spółki S.A.”, podczas której eksperci omówią wszystkie kroki, które należy przeprowadzić, aby przygotować dobry raport niefinansowy. StockWatch.pl objął wydarzenia patronatem medialnym.

SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

Komunikat prasowy, źródło: Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Seminarium skierowane jest do przedstawicieli spółek giełdowych, głównie osób odpowiedzialnych za relacje inwestorskie, komunikację, CSR, HR i środowisko.

Na początku spotkania zaproszeni eksperci skupią na się na formie, strukturze, zakresie podmiotowym i zawartość raportu niefinansowego (oświadczenie lub sprawozdanie na temat informacji niefinansowych, raport jednostkowy a skonsolidowany, spółki z grupy objęte raportem, identyfikacja grup interesariuszy, określenie istotnych zagadnień niefinansowych).

Następnie na uczestników czeka dyskusja na temat: ryzyk, sposobów zarządzania nimi oraz polityk dotyczących zagadnień niefinansowych (identyfikacja istotnych ryzyk niefinansowych; właściwy opis sposobu zarządzania ryzykami: polityki: jednolite dokumenty czy zbiory procedur, norm i standardów). W dalszej kolejności prelegenci przestudiują  problematykę kwantyfikacji danych niefinansowych (dobór kluczowych wskaźników niefinansowych, dane źródłowe i metodologia liczenia wskaźników, porównywalność wskaźników w czasie i w obrębie branż).

W drugiej części konferencji eksperci zastanowią się nad konsekwencjami (nie)właściwego raportowania niefinansowego (potrzeby informacyjne adresatów raportów niefinansowych; konsekwencje braku właściwych ujawnień w zakresie praw człowieka; komunikacja pozytywnych i negatywnych informacji zawartych w raporcie niefinansowym; nadzór i sankcje nad raportowaniem niefinansowym).

Na zakończenie seminarium omówione zostaną wyzwania emitentów w sporządzaniu raportów niefinansowych (najczęstsze problemy emitentów sporządzających raporty niefinansowe; sprawna organizacja pracy nad raportem w spółce i grupie kapitałowej; wyzwania związane z kompletnością danych).

Podczas konferencji odbędzie się prezentacja Przykładu raportu niefinansowego Zwykłej Spółki S.A. (http://seg.org.pl/pl/standard-informacji-niefinansowych-sin)

Gospodarzem konferencji będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Partnerem Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, a Partnerem Technologicznym Unicomp-WZA.

Wydarzenie będzie transmitowane online (możliwy jest udział zdalny). Więcej informacji na www.seg.org.pl (link: http://seg.org.pl/pl/proces-sporzadzania-raportu-niefinansowego-zwyklej-spolki-sa-transmisja-online).

 

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Cena ropy naftowej sięga tegorocznych minimów

  O ile notowania złota i miedzi w bieżącym tygodniu pną się w górę, to zupełnie inna sytuacja panuje na rynku ropy naftowej. Inwestorzy są tam dużo bardziej pesymistyczni, a cena ropy sięga tegorocznych minimów.

 • Selvita podczas ASH 2018 zaprezentuje wyniki projektu SEL120

  Selvita zaprezentuje najnowsze wyniki projektu SEL120, małocząsteczkowego inhibitora CDK8 o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu ostrej białaczki szpikowej, podczas 60. American Society of Hematology Annual Meeting (ASH 2018), które odbędzie się w dniach 1-4 grudnia 2018 r. w San Diego.

 • Analiza techniczna 4 spadających noży z portfela Leszka Czarneckiego

  Łapanie spadających noży i na giełdzie i w życiu codziennym często kończy się źle. Jednak nawet po najbardziej drastycznych przecenach przychodzi czas na solidną (choć zazwyczaj krótką) korektę wzrostową. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl sprawdził, jak po środowym odbiciu prezentuje się układ techniczny na wykresach Idea Banku, Getinu, Getin Noble Banku oraz Open Finance.

 • A jednak może być lepiej niż na Wall Street

  Po wtorkowym „przesileniu” rynki zaczęły łapać grunt pod nogami. Szczególnie cieszy relatywna siła WIG20, który był dziś zdecydowanym liderem wzrostów na Starym Kontynencie. Polski indeks blue chipów w skali ostatniego miesiąca zyskał 1,2 proc., natomiast w tym samym czasie S&P500 stracił 3,7 proc., a Nasdaq -6,5 proc. Jak widać, scenariusz w którym polski parkiet wypada lepiej na tle pogrążonej w korekcie Wall Street jest możliwy, choć faktem jest, że empirycznie zjawisko to bywa rzadkością.

 • Hanapeta Holdings umocnił się na pozycji lidera w akcjonariacie Polnordu

  Wyjaśniła się tajemnica wtorkowych wysokich obrotów na akcjach dewelopera mieszkaniowego. Za wczorajszymi transakcjami stał cypryjski wehikuł inwestycyjny Hanapeta Holdings.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku