KBJ wygrało przetarg na usługi dla ZUS za ponad 12 mln zł

Omawiane walory:

Notowany na NewConnect dostawca produktów i usług na rynku oprogramowania biznesowego jest o krok od podpisania kolejnego dużego kontraktu. 

Artur Jedynak, prezes KBJ.

Oferta konsorcjum KBJ (lider konsorcjum) oraz Dahliamatic sp. z o.o. na wsparcie utrzymania i eksploatacji systemu wspomagania ekonomiki zakładu o wartości ponad 12 mln zł brutto okazała się najkorzystniejsza. Planowany okres realizacji wynosi 37 miesięcy od momentu zawarcia umowy.

– Umowa zostanie zawarta z klientem zgodnie z terminami i trybem wynikającym z przepisów Ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Przedmiotowa informacja spełnia kryterium istotności, ze względu na planowane przychody. Emitent uznał ją również za istotną z uwagi na perspektywy rozwoju emitenta – informuje spółka.

>> Motywacyjny kwartał – omówienie sprawozdania finansowego KBJ po I kw. 2019 r.

Portfel zamówień KBJ rośnie w imponującym tempie. W maju spółka podpisała umowy na dostawę oprogramowania, licencji oraz usług wsparcia z PGE Systemy i Ministerstwem Sprawiedliwości za 57,4 mln zł. W międzyczasie firma wygrała przetarg na dostawę wsparcia dla oprogramowania SAP dla Narodowego Banku Polskiego. Wartość tej umowy to 6,88 mln zł, a termin realizacji zamówienia wynosi 36 miesięcy.

Początek roku stał też pod znakiem skokowego wzrostu wartości portfela zamówień. W styczniu konsorcjum z udziałem KBJ podpisało umowę z Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu na dostawę usług za kwotę 35 mln zł, a w marcu kontrakt z KGHM o wartości ponad 2 mln zł. Artur Jedynak, prezes KBJ podczas majowego czatu w StockWatch.pl przypomniał, że mnóstwo zamówień było w ostatnich latach wstrzymywana. Teraz ten czas dobiegł końca i instytucje oraz spółki Skarbu Państwa przechodzą fazę cyfrowej transformacji. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom KBJ

– Aby była możliwa cyfrowa transformacja niezbędne są systemy transakcyjne i analityczne które będą jej „silnikami”. Do tego dochodzi oczywiście cyfryzacja administracji publicznej i spółek określanych jako publiczne, e-usługi. To wszystko są czynniki które generują popyt – zaznaczył prezes KBJ, Artur Jedynak.

KBJ to firma informatyczna, która oferuje usługi doradcze i tworzy dedykowane oprogramowanie dla dużych i średnich firm. W gronie ponad 100 aktywnych klientów są m.in. ZUS, MS oraz firmy z sektora przemysłu, energetyki, mediów, bankowości oraz innych. KBJ specjalizuje się we wdrażaniu projektów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem, głównie na platformie SAP. W ofercie spółki znajdują się aplikacje uzupełniające systemy ERP, takie jak portale korporacyjne, narzędzia do podejmowania decyzji zarządczych (BI) czy zarządzania zasobami ludzkimi. W gronie ponad 100 aktywnych klientów wyróżnić można min. ZUS, MS oraz firmy z sektora przemysłu, energetyki, mediów, bankowości oraz innych.

W środę na zamknięciu sesji jedną akcję KBJ wyceniono na 8,40 zł, a całą grupę na 13,7 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kbj, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR