Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kernel Holding wypłaci 0,25 dolara dywidendy na akcję

Opublikowano: 2018-12-11 10:05:24

Omawiane walory:

Akcjonariusze Kernel Holdingu zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 0,25 USD na akcję.

– Kernel Holding informuje, że walne zgromadzenie akcjonariuszy zatwierdziło 10 grudnia br. wypłatę dywidendy w wysokości 0,25 dol. na akcję. Walne zgromadzenie przekazało radzie dyrektorów kwestie ustalenia dnia dywidendy i dnia jej wypłaty – czytamy w komunikacie.

>> Zobacz także: 10 spółek, które sypną groszem na święta

W grudniu ub.r. walne zgromadzenie akcjonariuszy Kernel Holding zatwierdziło wypłatę dywidendy w wysokości 0,25 dol. na akcję za rok finansowy 2017.

Kernel Holding odnotował 52,14 mln dol. skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w roku obrotowym 2018 tj. od 1 lipca 2017 r. do 30 czerwca 2018 r., wobec 176,24 mln dol. zysku rok wcześniej.

Kernel Holding to producent spożywczy działający na Ukrainie. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o kernel)

 • GPW na przekór Europie, Alior, Kernel i Eurocash rosną po wynikach

  Wzrosty akcji CD Projekt utrzymują WIG20 na powierzchni, pomimo nie najlepszych nastrojów na innych europejskich parkietach. To krucha stabilizacja, która w jednej chwili może przerodzić się w spadki. Na GPW brylują spółki publikujące wyniki i firmy z portfela Leszka Czarneckiego.

 • Kernel Holding przejął Rail Transit Kargo Ukraine LLC za 64 mln USD

  Fundusz inwestycyjny należący do KERNEL Holding przejął właściciela floty wagonów zbożowych za 64 mln USD. Po korekcie o kapitał obrotowy i zadłużenie netto, spółka zapłaciła 49 mln USD w gotówce po zakończeniu realizacji, natomiast pozostała kwota zostanie przekazana po spełnieniu określonych warunków.

 • 14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.

 • Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 

 • Kernel Holding rekomenduje wypłatę 0,25 USD dywidendy na akcję

  Ukraiński producent żywności ma za sobą trudny rok. Mimo dużo słabszych wyników, KERNEL chce utrzymać politykę dywidendową na dotychczasowym poziomie i rekomenduje wypłatę 0,25 USD dywidendy na akcję.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku