Kernel zwiększył sprzedaż zboża o 57 proc. r/r do 2,47 mln ton w IV kw. 2018/2019

Omawiane walory:

Kernel Holding zwiększył sprzedaż zboża o 57 proc. r/r do 2,47 mln ton w IV kw. roku obrotowego 2018/2019 (tj. w kwietniu-czerwcu 2019 r.). W okresie I-IV kw. sprzedaż wzrosła 2,2-krotnie r/r do 10,44 mln ton.

Fot. spółka

– Zakłady spółki przetworzyły 896 tys. ton nasion roślin oleistych w IV kw. roku obrotowego 2018/2019, o 7 proc. więcej r/r, w tym 884 tys. ton nasion słonecznika i 12 tys. ton nasion soi. W całym roku obrotowym 2018/2019 Kernel przetworzył 3,2 mln ton nasion, o 1 proc. więcej r/r i nieco więcej niż prognozowane 3,2 mln ton – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Sprzedaż oleju słonecznikowego (luzem i butelkowanego) w IV kw. wzrosła o 7 proc. r/r do 445,29 tys. ton. W okresie I-IV kw. sprzedaż oleju wzrosła o 15 proc. r/r do 1.619,22 tys. ton.

– Wolumen eksportu zboża z Ukrainy wzrósł o 39 proc. r/r w okresie kwiecień-czerwiec do 1,4 mln ton, z czego 0,95 mln ton pochodziło od zewnętrznych dostawców – podano także.

W całym roku eksport osiągnął rekordową wartość 6,1 mln ton, o 58 proc. więcej r/r i znacząco powyżej prognozowanych 5,4 mln ton.

Kernel podał też, że w IV kw. przeładunek w terminalach eksportowych wzrósł o 19 proc. r/r do 1,3 mln ton, a w okresie I-IV kw. wzrósł o 1 proc. r/r do 6 mln ton.

Kernel Holding to producent spożywczy działający na Ukrainie. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kernel, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prognozy wyników za IV kwartał DM mBanku

  Sezon publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. powoli się rozkręca. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak końcówka minionego roku wypadła w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Sesja na pół gwizdka, w centrum uwagi CI Games i Tauron

  Poprawa nastrojów na giełdach europejskich wspiera nastroje w Warszawie, gdzie przy wyjątkowo niskich obrotach lekko przebija się kolor zielony. Wśród spółek w centrum uwagi znalazły się akcje CI Games, Taurona i KERNEL Holdingu.

 • GPW na przekór Europie, Alior, Kernel i Eurocash rosną po wynikach

  Wzrosty akcji CD Projekt utrzymują WIG20 na powierzchni, pomimo nie najlepszych nastrojów na innych europejskich parkietach. To krucha stabilizacja, która w jednej chwili może przerodzić się w spadki. Na GPW brylują spółki publikujące wyniki i firmy z portfela Leszka Czarneckiego.

 • Kernel Holding przejął Rail Transit Kargo Ukraine LLC za 64 mln USD

  Fundusz inwestycyjny należący do KERNEL Holding przejął właściciela floty wagonów zbożowych za 64 mln USD. Po korekcie o kapitał obrotowy i zadłużenie netto, spółka zapłaciła 49 mln USD w gotówce po zakończeniu realizacji, natomiast pozostała kwota zostanie przekazana po spełnieniu określonych warunków.

 • 14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR