Kernel zwiększył sprzedaż zboża o 57 proc. r/r do 2,47 mln ton w IV kw. 2018/2019

Omawiane walory:

Kernel Holding zwiększył sprzedaż zboża o 57 proc. r/r do 2,47 mln ton w IV kw. roku obrotowego 2018/2019 (tj. w kwietniu-czerwcu 2019 r.). W okresie I-IV kw. sprzedaż wzrosła 2,2-krotnie r/r do 10,44 mln ton.

Fot. spółka

– Zakłady spółki przetworzyły 896 tys. ton nasion roślin oleistych w IV kw. roku obrotowego 2018/2019, o 7 proc. więcej r/r, w tym 884 tys. ton nasion słonecznika i 12 tys. ton nasion soi. W całym roku obrotowym 2018/2019 Kernel przetworzył 3,2 mln ton nasion, o 1 proc. więcej r/r i nieco więcej niż prognozowane 3,2 mln ton – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Sprzedaż oleju słonecznikowego (luzem i butelkowanego) w IV kw. wzrosła o 7 proc. r/r do 445,29 tys. ton. W okresie I-IV kw. sprzedaż oleju wzrosła o 15 proc. r/r do 1.619,22 tys. ton.

– Wolumen eksportu zboża z Ukrainy wzrósł o 39 proc. r/r w okresie kwiecień-czerwiec do 1,4 mln ton, z czego 0,95 mln ton pochodziło od zewnętrznych dostawców – podano także.

W całym roku eksport osiągnął rekordową wartość 6,1 mln ton, o 58 proc. więcej r/r i znacząco powyżej prognozowanych 5,4 mln ton.

Kernel podał też, że w IV kw. przeładunek w terminalach eksportowych wzrósł o 19 proc. r/r do 1,3 mln ton, a w okresie I-IV kw. wzrósł o 1 proc. r/r do 6 mln ton.

Kernel Holding to producent spożywczy działający na Ukrainie. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kernel, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Sesja na pół gwizdka, w centrum uwagi CI Games i Tauron

  Poprawa nastrojów na giełdach europejskich wspiera nastroje w Warszawie, gdzie przy wyjątkowo niskich obrotach lekko przebija się kolor zielony. Wśród spółek w centrum uwagi znalazły się akcje CI Games, Taurona i KERNEL Holdingu.

 • GPW na przekór Europie, Alior, Kernel i Eurocash rosną po wynikach

  Wzrosty akcji CD Projekt utrzymują WIG20 na powierzchni, pomimo nie najlepszych nastrojów na innych europejskich parkietach. To krucha stabilizacja, która w jednej chwili może przerodzić się w spadki. Na GPW brylują spółki publikujące wyniki i firmy z portfela Leszka Czarneckiego.

 • Kernel Holding przejął Rail Transit Kargo Ukraine LLC za 64 mln USD

  Fundusz inwestycyjny należący do KERNEL Holding przejął właściciela floty wagonów zbożowych za 64 mln USD. Po korekcie o kapitał obrotowy i zadłużenie netto, spółka zapłaciła 49 mln USD w gotówce po zakończeniu realizacji, natomiast pozostała kwota zostanie przekazana po spełnieniu określonych warunków.

 • 14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.

 • Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR