KGHM: W kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice nastąpił podziemny wstrząs

Omawiane walory:

W kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice należącej do KGHM Polska Miedź nastąpił dziś podziemny wstrząs. W rejonie wstrząsu pracowało 16 górników. Wszyscy zostali ewakuowani na powierzchnię, a najbardziej poszkodowani zostali przewiezieni do dolnośląskich szpitali, poinformowała dyrektor naczelna ds.komunikacji KGHM Polska Miedź Lidia Marcinkowska-Bartkowiak.

kghm, wstrząs, kopalnia,

Kopalnia Polkowice-Sieroszowice (Fot. KGHM)

Jak podała Marcinkowska-Bartkowiak, oddział, na którym wystąpił wstrząs, został wyłączony z eksploatacji do czasu, aż komisja dokona pełnego oglądu sytuacji. Czasowe wyłączenie oddziału nie będzie miało wpływu na bieżącą pracę.

– W ciągu następnych godzin odnotowano w tym rejonie kolejne wstrząsy, ale o dużo mniejszej sile – poinformowała ISBnews Anna Osadczuk z biura prasowego spółki.

KGHM Polska Miedź to jeden z największych na świecie producentów miedzi i srebra. Informacja o wstrząsach nie zachwiała notowaniami spółki. W środę kurs akcji kombinatu rośnie o 1,5 proc. O godzinie 13:00 za jeden walor płacono 114,45 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kghm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR