Kino Polska TV planuje uruchomić własną platformę VOD

Omawiane walory:

Gdyby nie koronawirus, zdjęcia do pierwszego "dużego" filmu Kino Polska TV właśnie by się rozpoczynały, poinformował ISBtech prezes Bogusław Kisielewski. Grupa planuje uruchomić własną platformę VOD.

kino,polska,vod, akcje, media

(Fot. Pexels)

– Ramówki naszych kanałów chcielibyśmy wzmocnić również własnymi filmami. W 2019 roku podjęliśmy decyzję o powrocie na rynek koprodukcji filmowej. Doświadczenia największych światowych graczy pokazują, że własny kontent może budować istotną przewagę konkurencyjną. Niestety, z uwagi na światową pandemię koronawirusa, musieliśmy zamrozić kilka projektów filmowych do czasu, aż biznesowa przyszłość stanie się bardziej klarowna – powiedział ISBtech Kisielewski.

– Gdyby nie koronawirus, zdjęcia do naszego pierwszego „dużego” filmu właśnie by się rozpoczynały. Ponadto planujemy uruchomić własną platformę VOD, która będzie ściśle powiązaną z tematyką kanału Kino Polska i, tak samo jak ten kanał, opierała się na sentymencie do polskich filmów. Widzimy niezmiennie duże zainteresowanie polskimi filmami, do czego jako firma istotnie się przyczyniliśmy – dodał prezes.

Kino Polska TV to grupa medialna. Głównymi gałęziami biznesowymi grupy są: emisja i produkcja kanałów telewizyjnych, dystrybucja, działalność wydawnicza, produkcja filmowa, rekonstrukcja i archiwizacja dzieł polskiej kinematografii oraz internet. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o kinopol)

 • Grupa Kino Polska TV pobiła rekord oglądalności w kwietniu

  Kwiecień 2020 roku był rekordowy dla Grupy Kino Polska TV. W minionym miesiącu udział Grupy w oglądalności widowni komercyjnej wyniósł 2,37 proc. (SHR proc., All 16-49), co oznacza ponad 36-procentowy wzrost w porównaniu z kwietniem 2019. Rekord ten był możliwy głównie dzięki dużym wzrostom kanałów filmowo-serialowych takich jak Kino Polska, Kino TV i Stopklatka.

 • Kino Polska TV w 2019 r. zwiększyła przychody o 35 proc. r/r

  Kino Polska TV odnotowało 18,54 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 36,43 mln zł zysku rok wcześniej.

 • Jacek Koskowski obejmuje stanowisko General Director Sales & Distribution Poland w Kino Polska TV

  Kino Polska TV od lutego br. zmienia strukturę działu sprzedaży. Z końcem stycznia Jacek Koskowski rezygnuje z zasiadania w radzie nadzorczej spółki i od nowego miesiąca obejmuje stanowisko General Director Sales & Distribution Poland. Jest to nowa funkcja w strukturze Kino Polska TV.

 • Kino Polska podbiło cenę w wezwaniu na akcje Stopklatki

  Kino Polska TV - większościowy akcjonariusz Stopklatki - podwyższył cenę akcji w wezwaniu na walory Stopklatki do 7 zł z 6,20 zł. Kurs akcji Stopklatki rośnie dziś o blisko 10 proc.

 • Kino Polska TV wchodzi na rynek produkcji filmowej

  Nadawca kanałów naziemnych Stopklatka TV i Zoom TV oraz kablowo-satelitarnego Kino Polska podpisał umowę z producentem Krzysztofem Szpetmańskim na produkcję komedii Po moim trupie w reżyserii Tomasza Koneckiego. W filmie wystąpi m.in. Rafał Zawierucha, który zagrał Romana Polańskiego w filmie Pewnego razu w... Hollywood Quentina Tarantino. Premierę filmu w kinach zaplanowano na początek 2021 roku.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR