KNF zatwierdziła prospekt Vercomu

Omawiane walory: ,

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Vercomu, sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji i zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na GPW. Spółka z emisji nowych akcji chce pozyskać ok. 180 mln zł na dalszy rozwój, a wartość całej oferty może wynieść nawet do 225 mln zł.

Vercom,gpw,debiut,gpw

Vercom rusza z IPO

Jeszcze w marcu Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom SA w rozmowie z redakcją StockWatch.pl zasygnalizował, że liczy na debiut giełdowy w I półroczu 2021 r. Wtorkowa decyzja KNF przybliża spółkę do realizacji tego planu. Oferta publiczna obejmie emisję nowych akcji oraz częściową sprzedaż akcji przez obecnych akcjonariuszy. Według wcześniejszych deklaracji, większościowy akcjonariusz (R22 ma 70,51 proc.) nie zamierza zmniejszać zaangażowania.

Firmami inwestycyjnymi w IPO są Pekao Investment Banking, mBank, Bank Polska Kasa Opieki – Biuro Maklerskie Pekao, Haitong Bank Oddział w Polsce.

Vercom to spółka z notowanej na GPW grupy R22. Firma działa w segmencie Communication Platform as a Service (CPaaS), co jest opisywane jako platformy/narzędzia do obsługi procesu komunikacji z klientami np. poprzez SMS-y, e-maile, powiadomienia push.

– Można powiedzieć, że styczność z CPaaS ma na co dzień praktycznie każdy z nas m.in. podczas robienia zakupów w Internecie, dokonywania płatności mobilnych, zamawiania jedzenia, czy taxi. CPaaS jest to rozwiązanie, które umożliwia firmom centralizację procesów komunikacji transakcyjnej oraz marketingowej w ramach jednej platformy. Mocno upraszczając jest to bardziej wyspecjalizowany SaaS w obszarze komunikacji, który umożliwia komunikację pomiędzy firmami a ich klientami za pośrednictwem jednej dedykowanej platformy powiedział prezes Vercomu.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W 2020 roku przychody Vercom wzrosły o 49 proc. r/r do 116,6 mln zł. Spółka zanotowała 26,3 mln zł skorygowanej EBITDA i 19,4 mln zł zysku netto.

– Chcemy zdobyć pozycję lidera w regionie CEE, dlatego w pierwszej kolejności chcemy się skupić na rozwoju w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to bardzo perspektywiczny rynek z nadal niską penetracją e-commerce. Dodatkowo wyceny potencjalnych celów akwizycyjnych w tej części Europy są zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Oczywiście myśląc o globalnej skali Vercom mamy z tyłu głowy rozwój w Europie Zachodniej, jednak traktujemy to jako cel w długoterminowy – zaznaczył Krzysztof Szyszka.

Vercom to spółka technologiczna, dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform as a Service). Wśród klientów spółki są zarówno tysiące małych i średnich firm, jak i liderzy nowoczesnych sektorów gospodarki (e-commerce oraz usługi wspierające ekosystem e-commerce m.in. logistyka, płatności elektroniczne czy digital marketing). Obecnie z usług grupy Vercom korzystają takie podmioty jak Allegro, OLX.pl, eobuwie.pl, Answear.com, Rossmann, Żabka, mBank, IKEA i wiele innych. Siedziba spółki mieści się w Poznaniu, natomiast biura zlokalizowane są w Warszawie, Pradze oraz Berlinie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o R22, vercom)

 • Vercom zadebiutował na GPW z 20-proc. przebitką

  Akcje spółki technologicznej dostarczającej chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) zadebiutowały na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Pierwsze transakcje na akcjach VERCOMu zawarto po kursie o blisko 20 proc. wyższym od ceny z IPO.

 • Vercom zadebiutuje na rynku głównym GPW w czwartek

  Akcje VERCOM zadebiutują na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w czwartek, 6 maja.

 • Vercom pozyskał w ofercie 180 mln zł. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc.

  Spółka dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) przydzieliła akcje oferowane w publicznej ofercie akcji. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł, co oznacza, że do spółki trafi 180 mln zł, a wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc.

 • Vercom rozpoczyna testy RCS z siecią PLAY

  VERCOM podpisał umowę z operatorem PLAY na testy komercyjnego wykorzystania rozwiązania RCS (Rich Communication Suite). Standard RCS, nazywany następcą SMS’a lub SMS’em 2.0, rewolucjonizuje klasyczne wiadomości tekstowe, rozszerzając je o dodatkowe funkcje znane z komunikatorów internetowych. Realizacja projektu  nastąpi w drugim i trzecim kwartale, a w wypadku pozytywnych wyników, do wdrożenia RCS na komercyjną, szerszą skalę może dojść jeszcze w tym roku.

 • Vercom sprzeda akcje w IPO po 45 zł za sztukę

  Oferta publiczna akcji VERCOM spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Cena emisyjna oraz sprzedaży jednej akcji w ofercie została ustalona na poziomie ceny maksymalnej, czyli 45,00 zł. Oznacza to, że wartość oferty wyniesie 225 mln zł. Dzięki emisji nowych akcji VERCOM pozyska 180 mln zł na dalszy rozwój.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR