Dow Jones Industrial zwyżkował o 1,21 proc. i wyniósł na zamknięciu 10 939,95 pkt. Indeks szerokiego rynku S&P500 zyskał 1,79 proc. i wyniósł 1 144,04 pkt. Najmocniej wzrósł Nasdaq, o 2,32 proc. do 2 460,51 pkt.
Raport prywatnej firmy ADP na temat liczby nowych miejsc pracy poprawił nastroje, bo we wrześniu przybyło 91 tysięcy nowych etatów, podczas gdy rynek spodziewał sie 75 tysięcy. Środowe dane były preludium do piątkowego oficjalnego odczytu Departamentu Pracy.
Lepszy od prognoz okazał się wskaźnik aktywności w usługach, opracowywany przez instytut zarządzania podażą (ISM). Wyniósł on we wrześniu 53 pkt. wobec oczekiwanych 52,8 pkt.
Wzrostom pomagały też doniesienia z Europy, politycy nadal deklarowali, że są gotowi pomagać bankom w trudnej sytuacji. Według zapewnień, gdyby nie udawało się dokapitalizowywać poszczególnych instytucji finansowych bezpośrednio na rynku, to państwa będą to czynić z własnych środków.
Dzisiaj opublikowane zostaną kolejne istotne dla inwestorów dane z rynku pracy. O 14:30 poznamy dane na temat liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych złożonych w ubiegłym tygodniu.