X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Zagranica

 • 19 października 2018

  Kuczyński: Zmienność króluje na giełdach akcji

  Opublikowano:

  Wall Street w czwartek nie miała wielu czynników, które mogłyby ją popchnąć w jakimś kierunku. Przecena chińskich akcji niespecjalnie trapiła amerykańskich graczy, a spokojna Europa (przed rozpoczęciem sesji w USA) mogła nawet delikatnie pomagać bykom. Okazało się jednak, że zmienność nadal króluje na rynkach, a ich zachowanie nie było łatwe do zrozumienia (mimo, że zgodnie ze starym żartem wytłumaczyć to było można).

 • 18 października 2018

  Kuczyński: Konsolidacja na Wall Street

  Opublikowano:

  Na Wall Street po zakończonej w szampańskich nastrojach sesji wtorkowej w środę nie należało oczekiwać drastycznej zmiany nastrojów. Najbardziej prawdopodobna była stabilizacja albo nawet niewielki wzrost indeksów.

 • 17 października 2018

  Wzrost światowej wymiany handlowej może zwolnić o połowę, jeśli USA i Chiny nie dojdą do porozumienia

  Opublikowano:

  – Do 2020 r. wzrost światowego handlu może zmniejszyć się o połowę, jeżeli Stany Zjednoczone i Chiny nie dojdą do porozumienia w sprawie powstrzymania wzrostu taryf importowych – uważają ekonomiści działu badań Euler Hermes, wiodącego na świecie ubezpieczyciela należności handlowych. Stany Zjednoczone wprowadziły 10-procentową taryfę celną na przywóz dóbr z Chin w wysokości 200 mld […]

 • Kuczyński: Giełdy przypomniały sobie o sezonie raportów kwartalnych

  Opublikowano:

  Wall Street we wtorek jak zwykle niespecjalnie sugerowała się poprawą nastrojów w Europie. Ono pojawiło się najpewniej tylko z powodu perspektywy porozumienia w sprawie Brexitu, co według mnie powinno raczej z powodu Włoch niepokoić. Potem zakończenie sesji w Europie wynikało już od zachowania Wall Street, a nie odwrotnie.

 • 16 października 2018

  Kuczyński: Nieudana kontynuacja odbicia na Wall Street

  Opublikowano:

  W USA w poniedziałek problemy Europejczyków nie musiały wpłynąć na zachowanie Wall Street. W Europie wynik wyborów lokalnych w Bawarii oraz nieudane rozmowy w sprawie Brexitu od rana szkodziły obozowi byków. Dziwić tylko mogło, że umacniało się euro. Zresztą już w okolicach pobudki w USA nastroje w Europie zaczęły się szybko poprawiać, co stwarzało bazę do kontynuacji amerykańskiego odbicia.

 • 15 października 2018

  Kuczyński: Oczekiwane odbicie zmaterializowało się

  Opublikowano:

   Wall Street w piątek musiała pokazać, że dwie sesje dużej podaży z pokonaniem linii trendu i średniej 200. sesyjnej to zdecydowanie za dużo. Wszystko przed sesją (również zachowanie giełd europejskich) sygnalizowało, że nadchodzi spore odbicie. Nie wiadomo tylko było jak mocne ono będzie.

 • 12 października 2018

  Santander BP: branże automotive i rolno-spoż. najbardziej zagrożone twardym Brexitem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według analityków Santander Bank Polska największe konsekwencje twardego Brexitu w Polsce odczułyby branża automotive, rolno-spożywcza oraz eksporterzy i producenci dóbr konsumpcyjnych. Eksperci pozostają jednak umiarkowanymi optymistami - uważają, że najbardziej prawdopodobnym obecnie scenariuszem jest tzw. łagodny (miękki) Brexit.

 • 10 października 2018

  Komentarz posesyjny: Złowrogi obraz rynku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rozpoczęta z początkiem miesiąca korekta na światowych rynkach akcji trwała dziś w najlepsze. Wprawdzie najważniejsze azjatyckie giełdy (Tokio, Hong Kong, Szanghaj) krążyły wokół zera, ale już Europa otworzyła się na solidnych minusach, a sytuacja pogarszała się z każdą godziną.

 • 09 października 2018

  MFW podniósł tegoroczną prognozę wzrostu PKB Polski

  Opublikowano:

  Wzrost gospodarczy w Polsce przyspieszy do 4,4 proc. w tym roku, zaś w 2019 r. spowolni do 3,5 proc., prognozuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW). Oznacza to podwyżkę wobec kwietniowej prognozy na 2018 r. o 0,3 pkt proc.

 • 08 października 2018

  Nadal rosną rentowności obligacji

  Opublikowano:

  W piątek na zachowanie Wall Street mógł wpłynąć przede wszystkim rynek obligacji, czyli ich rentowność. Na zachowanie tego rynku wpłynąć zaś powinien był miesięczny raport z rynku pracy, który został opublikowany (jak zwykle w pierwszy piątek miesiąca). Nie do końca tak się stało.

 • Czy awans polskiej giełdy w FTSE Russell podbije notowania polskich spółek?

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Obecność GPW w indeksie FTSE Russell może mieć wpływ na wzrost notowań polskich spółek. Nie należy jednak oczekiwać, że stanie się to szybko.

 • 05 października 2018

  Komentarz posesyjny: Zaburzony obraz amerykańskiego rynku pracy

  Opublikowano:

  Wprawdzie przebieg piątkowej sesji europejskiej był spokojniejszy niż w dniu poprzednim, niemniej jednak większość parkietów na Starym Kontynencie ponownie notowała spadki na poziomie przekraczającym 0,5 proc. Od tej reguły nie uwolnił się WIG20, który również niemal przez cały dzień świecił na czerwono.

 • Swedbank Robur Fonder AB sprzedał część akcji CD Projektu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Szwedzki inwestor zszedł poniżej progu 5 proc. w akcjonariacie producenta gier wideo.

 • Rentowności obligacji (wreszcie) straszą

  Opublikowano:

  Wall Street w czwartek musiała podjąć decyzję: naprawdę zaczyna się już (tak jak w styczniu) niepokoić rynkiem obligacji (wyższymi niż w styczniu rentownościami), czy może machnie (na razie) na rosnące rentowności ręką, a akcje banków nadal będą drożały dlatego właśnie, że rosną rentowności.

 • 04 października 2018

  Grupa Azoty oczekuje dodatkowych synergii z przejęcia Grupy Compo Expert

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Azoty oczekuje - w związku z przejęciem Grupy Compo Expert- synergii w kilku obszarach: know-how produkcyjnego, sprzedażowym, badań i rozwoju, surowcowo-produktowym i finansowania, podała spółka, odpowiadając na pytania akcjonariusza. Według Azotów zidentyfikowane synergie, zgodnie z konserwatywnym podejściem, nie zostały uwzględnione w kalkulacji ceny zakupu udziałów Goat TopCo i stanowią wartość dodatkową, która może wpłynąć na wyniki i wartość Grupy Azoty w kolejnych latach.

 • Kruk ma umowę zakupu portfela wierzytelności w Rumunii o wartości 230 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk podpisał umowę zakupu portfela wierzytelności konsumenckich od Patria Bank w Rumunii. Wartość nominalna portfela składającego się z blisko 10 tys. spraw wynosi 230 mln zł. Portfel będzie serwisowany przez Kruk Romania SRL. 

 • 02 października 2018

  Ursus rozpoczął budowę aliansu z czeską firmą Zetor Tractors

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ursus zawarł non-disclosure agreement z czeskim producentem ciągników rolniczych Zetor Tractors a.s. z uwagi fakt, że strony rozpoczęły rozmowy na temat potencjalnej współpracy międzynarodowej oraz wspólnych działań inwestycyjnych Zetor Tractors a.s. i Ursus.

 • 01 października 2018

  Medicalgorithmics rozpoczął przegląd opcji strategicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Medicalgorithmics podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej.

 • Celon Pharma zarejestrowała Salmex w Czechach i Słowacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Celon Pharma otrzymał informację od partnera biznesowego o pozytywnym zakończeniu europejskiej procedury rejestracyjnej (MRP, mutual recognition process, procedura wzajemnego uznania) dla leku Salmex na rynkach Czech i Słowacji.

 • 28 września 2018

  Komentarz posesyjny: Trudna końcówka tygodnia w Europie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Piątkowa sesja, która jednocześnie była ostatnią sesją trzeciego kwartału, zapewne nie zostanie przez nas dobrze zapamiętana. O ile sesja azjatycka przebiegała w spokojnej atmosferze, o tyle na Starym Kontynencie obserwowaliśmy swego rodzaju panikę.

 • Rynki żyją tematem Włoch i aferą wokół Tesli. Na GPW czerwono na CD Projekcie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  W Europie krew inwestorom psuje włoska polityka, a USA obawy budzi Tesla, której prezes Elon Musk pogrąża się w kłopotach. Czerwono jest także na giełdzie w Warszawie, gdzie z przeceną zmaga się dzisiaj m.in. CD Projekt. 

 • 27 września 2018

  Fed podniósł stopy i będzie je podnosił

  Opublikowano:

  W środę w USA (i nie tylko w USA) najważniejsze było posiedzenie FOMC. Praktycznie pewne było, że stopy wzrosną o kolejne 25 pb. (do 2,00-2,25 proc.) i rzeczywiście tak się stało. 

 • 26 września 2018

  KUKE spodziewa się spowolnienia wzrostu eksportu do 7-7,5 proc. r/r w 2018 r.

  Opublikowano:

  Spowolnienie dynamiki wzrostu eksportu z Polski względem 2017 r. ma realne szanse być w 2018 r. płytsze, niż szacowano wcześniej i wyniesie ok. 7-7,5 proc., prognozuje Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

 • 25 września 2018

  Ursus sygnalizuje problemy z kontraktem w Tanzanii. W I półroczu spodziewa się wysokiej straty

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W tym roku producent maszyn rolniczych ma pod górkę. Według wstępnych danych, w I półroczu Ursus zanotował aż 16 mln zł straty netto i 62 mln zł przychodów ze sprzedaży (-60 proc. r/r).

 • Grupa Azoty szacuje wzrost przychodów dzięki Compo Expert na 1,5 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Azoty szacuje, że przejęcie Grupy Compo Expert zwiększy skalę skonsolidowanych rocznych przychodów Grupy Azoty o około 1,5 mld zł. 

 • 24 września 2018

  Komentarz posesyjny: Pierwszy dzień „testu” zaliczony

  Opublikowano:

  Poprzedni tydzień, wyjątkowy z kilku względów (przeklasyfikowanie do indeksu rynków rozwiniętych, wygasanie kontraktów) prezentował ograniczoną wartość prognostyczną. Pozostawienie tych dwóch kwestii za nami pozwoli w najbliższych dniach ocenić rzeczywistą formę polskich blue chipów.

 • Komisja Europejska pozywa Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

  Opublikowano:

  Komisja Europejska (KE) podjęła decyzję o pozwaniu Polski przed Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (EU), a powodem jest naruszenie zasady niezawisłości sędziowskiej, które wynika z nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Komisja zwraca się do Trybunału Sprawiedliwości o zarządzenie środków tymczasowych do chwili wydania orzeczenia w tej sprawie.

 • Bank Pekao nie ogląda się na Brexit i w Londynie otwiera swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao idzie pod prąd i mimo trwających negocjacji w sprawie Brexitu otwiera w Londynie swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo.

 • Polska dołączyła do grona 25-ciu najbardziej rozwiniętych rynków świata

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja FTSE Russell oficjalnie przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się (emerging markets) do rozwiniętych (developed markets). To pierwszy taki awans spośród krajów z Europy Środkowo-Wschodniej.

 • wczoraj

  Komentarz posesyjny: Nie taki diabeł straszny

  Opublikowano:

  Na globalnych rynkach akcyjnych zabawa wciąż trwa. W piątek obserwowaliśmy kolejną, udaną sesję azjatycką - indeks Hang Seng wzrósł o 1,7 proc., a chiński Shanghai Composite aż o 2,5 proc. W wypadku Państwa Środka, inwestorów szczególnie ucieszyły informacje o odłożeniu na bok planów wprowadzenia podatku od nieruchomości. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku