Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kolejny fundusz zszedł poniżej progu 5 proc. w Elektrobudowie

Opublikowano: 2019-05-22 13:48:04

Omawiane walory:

Aegon OFE sprzedał część akcji Elektrobudowy i zszedł poniżej progu 5 proc. To kolejny fundusz, który w ostatnim czasie istotnie zmniejszył swoje zaangażowanie w akcje spółki.

Przed transakcją Aegon OFE posiadał 320,58 tys. akcji Elektorobudowy, stanowiących 6,75 proc. kapitału zakładowego. Po transakcji jego pakiet skurczył się do 220,58 tys. akcji (4,64 proc.).

Aegon to kolejny fundusz, który w maju ewakuował się z akcjonariatu Elektrobudowy. Wcześniej poniżej progu 5 proc. zszedł Nationale-Nederlanden OFE. Na pokładzie wciąż jest 6 funduszy emerytalnych, które łącznie kontrolują ponad 50 proc. akcji spółki.

Akcje Elektorbudowy w ostatnim czasie zapracowały na miano spadającego noża. Od końcówki kwietnia kapitalizacja spółki stopniała o 65 proc. i wynosi obecnie zaledwie 44 mln zł. Impulsem do wyprzedaży okazała się propozycja zmiany modelu finansowania działalności Elektrobudowy. Banki finansujące spółkę po ponownym przeanalizowaniu ryzyka kredytowego postanowiły ściąć limity kredytowe i gwarancyjne. Dla Elektrobudowy to duży problem. Spółka straci straci możliwość dynamicznego budowania nowego portfela zamówień.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o elbudowa)

 • Draghi dał impuls do wzrostów na GPW, CD Projekt zawraca z okolic 200 zł

  Jedna sugestia cięcia stóp procentowych przez ECB, jaka popłynęła z ust Mario Draghiego wystarczyła, żeby poranne spadki na giełdach zamieniły się we wzrosty. Niepewność co do wyników posiedzenia Fed jednak stanowi poważną przeszkodę w drodze do silnych zwyżek. Na GPW w centrum uwagi m.in. CD Projekt i Elektrobudowa.

 • PKN Orlen zażądał wypłaty środków z dwóch gwarancji bankowych Elektrobudowy

  PKN Orlen złożył żądanie natychmiastowej zapłaty przez Bank Handlowy kwot odpowiednio ok. 13,24 mln zł oraz 2,63 mln euro (co stanowi równowartość ok. 11,22 mln zł). Podstawą są posiadane przez PKN Orlen, a wystawione przez Bank Handlowy, dwie gwarancje bankowe dobrego wykonania umowy o projektowanie, dostawy i budowę w systemie pod klucz Instalacji Metatezy w Płocku, którą realizowała Elektrobudowa.

 • Elektrobudowa miała 6,63 mln zł straty netto w I kw. 2019 r.

  Elektrobudowa odnotowała 6,63 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 1,9 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie o ponad 5 proc.

 • Elektrobudowa ustaliła z bankami tymczasowy model finansowania

  Elektrobudowa zawarła z instytucjami finansującymi - Bankiem Handlowym, mBankiem, ING Bankiem Śląskim, Haitong Bankiem oraz BNP Paribas - umowę w sprawie finansowania działalności spółki. Porozumienie ma m.in. zapewnić Elektrobudowie utrzymanie przez ww. instytucje do 31 lipca br. dotychczasowego poziomu finansowania, wykorzystywanego głównie do gwarancji bankowych przy realizacji inwestycji.

 • Nationale-Nederlanden OFE zmniejszyło udział w Elektrobudowie poniżej 5 proc.

  Nationale-Nederlanden OFE zmniejszyło stan posiadania akcji Elektrobudowy poniżej 5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku