StockWatch.pl

Kolejny fundusz zszedł poniżej progu 5 proc. w Elektrobudowie

Omawiane walory:

Aegon OFE sprzedał część akcji Elektrobudowy i zszedł poniżej progu 5 proc. To kolejny fundusz, który w ostatnim czasie istotnie zmniejszył swoje zaangażowanie w akcje spółki.

Przed transakcją Aegon OFE posiadał 320,58 tys. akcji Elektorobudowy, stanowiących 6,75 proc. kapitału zakładowego. Po transakcji jego pakiet skurczył się do 220,58 tys. akcji (4,64 proc.).

Aegon to kolejny fundusz, który w maju ewakuował się z akcjonariatu Elektrobudowy. Wcześniej poniżej progu 5 proc. zszedł Nationale-Nederlanden OFE. Na pokładzie wciąż jest 6 funduszy emerytalnych, które łącznie kontrolują ponad 50 proc. akcji spółki.

Akcje Elektorbudowy w ostatnim czasie zapracowały na miano spadającego noża. Od końcówki kwietnia kapitalizacja spółki stopniała o 65 proc. i wynosi obecnie zaledwie 44 mln zł. Impulsem do wyprzedaży okazała się propozycja zmiany modelu finansowania działalności Elektrobudowy. Banki finansujące spółkę po ponownym przeanalizowaniu ryzyka kredytowego postanowiły ściąć limity kredytowe i gwarancyjne. Dla Elektrobudowy to duży problem. Spółka straci straci możliwość dynamicznego budowania nowego portfela zamówień.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT elbudowa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR