Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Nationale-Nederlanden OFE zmniejszyło udział w Elektrobudowie poniżej 5 proc.

Opublikowano: 2019-05-20 16:20:58

Omawiane walory:

Nationale-Nederlanden OFE zmniejszyło stan posiadania akcji Elektrobudowy poniżej 5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. 

– W wyniku zbycia akcji spółki Elektrobudowa w transakcji na GPW w Warszawie, rozliczonej w dniu 14 maja 2019 roku, Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny zmniejszył stan posiadania akcji spółki poniżej 5 proc. na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przed transakcją NN OFE posiadał 239,5 tys. akcji spółki, stanowiących 5,04 proc. kapitału i taki sam udział w głosach na WZ, a po transakcji 226,44 proc. akcji, stanowiących 4,77 proc. kapitału i taki sam udział w głosach na WZ.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o elbudowa)

 • Draghi dał impuls do wzrostów na GPW, CD Projekt zawraca z okolic 200 zł

  Jedna sugestia cięcia stóp procentowych przez ECB, jaka popłynęła z ust Mario Draghiego wystarczyła, żeby poranne spadki na giełdach zamieniły się we wzrosty. Niepewność co do wyników posiedzenia Fed jednak stanowi poważną przeszkodę w drodze do silnych zwyżek. Na GPW w centrum uwagi m.in. CD Projekt i Elektrobudowa.

 • PKN Orlen zażądał wypłaty środków z dwóch gwarancji bankowych Elektrobudowy

  PKN Orlen złożył żądanie natychmiastowej zapłaty przez Bank Handlowy kwot odpowiednio ok. 13,24 mln zł oraz 2,63 mln euro (co stanowi równowartość ok. 11,22 mln zł). Podstawą są posiadane przez PKN Orlen, a wystawione przez Bank Handlowy, dwie gwarancje bankowe dobrego wykonania umowy o projektowanie, dostawy i budowę w systemie pod klucz Instalacji Metatezy w Płocku, którą realizowała Elektrobudowa.

 • Elektrobudowa miała 6,63 mln zł straty netto w I kw. 2019 r.

  Elektrobudowa odnotowała 6,63 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 1,9 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie o ponad 5 proc.

 • Elektrobudowa ustaliła z bankami tymczasowy model finansowania

  Elektrobudowa zawarła z instytucjami finansującymi - Bankiem Handlowym, mBankiem, ING Bankiem Śląskim, Haitong Bankiem oraz BNP Paribas - umowę w sprawie finansowania działalności spółki. Porozumienie ma m.in. zapewnić Elektrobudowie utrzymanie przez ww. instytucje do 31 lipca br. dotychczasowego poziomu finansowania, wykorzystywanego głównie do gwarancji bankowych przy realizacji inwestycji.

 • Kolejny fundusz zszedł poniżej progu 5 proc. w Elektrobudowie

  Aegon OFE sprzedał część akcji Elektrobudowy i zszedł poniżej progu 5 proc. To kolejny fundusz, który w ostatnim czasie istotnie zmniejszył swoje zaangażowanie w akcje spółki.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku