Kruk gładko uplasował kolejną emisję obligacji. Stopa redukcji przekroczyła 28 proc.

Omawiane walory:

Majowo-czerwcowa emisja obligacji Kruka o wartości 70 mln zł rozeszła się jak świeże bułeczki. Inwestorzy zgłosili popyt na papiery dłużne o wartości blisko 100 mln zł.

kruk,obligacje, emisja, akcje,

Kruk gładko uplasował kolejną emisję obligacji. Stopa redukcji przekroczyła 28 proc.

Kruk dokonał przydziału 700 tys. obligacji serii AK3 o łącznej wartości nominalnej równej 70 mln zł. Zapisy trwały od 24 maja do 8 czerwca 2021 roku. Była to trzecia prospektowa emisja spółki w ramach VII Programu Obligacji, a druga w 2021 roku. Łączna wartość zapisów na 5-letnie niezabezpieczone obligacje Kruka o stałym oprocentowaniu na poziomie 4 proc. w skali roku wyniosła 97,5 mln zł, a stopa redukcji sięgnęła poziomu 28,2 proc.

– Zakończona właśnie emisja obligacji Kruka, ponownie spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych. Mamy ponad 20-letnią udaną historię i doświadczanie w naszej branży, rozpoczęliśmy bardzo dobrze rok i cieszy nas zaufanie, jakim ciągle obdarzają nas inwestorzy. Emisja ta była największą od 5 lat emisją obligacji prospektowych Kruka, dedykowaną właśnie inwestorom indywidualnym. Nasze potrzeby inwestycyjne rosną i widzimy, że zbiega się to z rosnącymi potrzebami inwestowania w obligacje dobrych spółek. Jesteśmy jedną z najmniej zadłużonych spółek w naszej branży na Świecie. Mamy miejsce na bilansie i emitując papiery dłużne dywersyfikujemy źródła finansowania Kruka. Posiadając również środki własne chcemy w tym roku znacząco zwiększyć nasze inwestycje w wierzytelności, przede wszystkim w Polsce, ale również w innych krajach naszej obecności operacyjnej. Chcemy być nadal aktywni na rynku obligacji kierowanych do inwestorów indywidualnych i nie wykluczamy kolejnych emisji obligacji – komentuje Piotr Krupa, CEO Kruka.

>>> Zasubskrybuj kanał StockWatch.pl na YouTube – prezentacje spółek, webinary, konferencje inwestorskie

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR