StockWatch.pl

Kruk nie wyklucza kolejnej emisji publicznej obligacji w tym roku

Omawiane walory:

Kruk nie wyklucza, że do końca roku przeprowadzi kolejną emisję obligacji detalicznych, poinformował CFO Michał Zasępa.

kruk, obligacje, emisja

Kruk nie wyklucza, że do końca roku przeprowadzi kolejną emisję obligacji detalicznych.

– Nie mamy zaplanowanej emisji, ale nie wykluczamy, że przeprowadzimy jeszcze jedną w tym roku. Te decyzje podejmujemy cyklicznie co kilka tygodni, w zależności od dostępności do finansowania – powiedział Zasępa podczas konferencji prasowej.

Dodał, że emisja na rynku publicznym mogłaby mieć podobną wartość do tej, która została uplasowana na początku tego tygodnia tj. 25 mln zł.

– Wyemitowaliśmy 25 mln zł, mogliśmy wygenerować 50. Nie sądźcie państwo, że wyjdziemy z jakąś emisją powyżej 50 mln zł. Zrobimy ją na 25 mln zł, może 40 mln zł. To będzie zależało też od tego, co nam nasi brokerzy powiedzą – powiedział Zasępa.

2 września Kruk przydzielił 250 tys. obligacji o łącznej wartości 25 mln zł w odpowiedzi na zapisy 880 inwestorów. Stopa redukcji wyniosła 55,13 proc., podała spółka. Kruk oferował do 250 tys. sztuk 5-letnich obligacji serii AJ1 z szacowanym zmiennym oprocentowaniem w pierwszym okresie odsetkowym 5,22 proc. w skali roku (WIBOR 3M powiększony o marżę 3,5 pkt proc.).

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,16 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Piotr Krupa: Nigdy nie chciałem pozbyć się spółki i zawsze będę szukał najlepszego sposobu wzrostu dla Kruka

  W czwartek gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Piotr Krupa, prezes największej polskiej spółki na rynku zarządzania wierzytelnościami. Podczas spotkania na gorąco omówiono wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 roku oraz perspektywy rozwoju grupy KRUK.

 • Kruk: Wonga na dobrej drodze, by uzyskać rentowność EBITDA do końca 2019 r.

  Wonga jest na dobrej drodze, by osiągnąć rentowność na poziomie EBITDA do końca 2019 roku, poinformował członek zarządu i CFO Michał Zasępa. Zmiany w tzw. ustawie antylichwiarskiej, które mogą wejść w życie w przyszłym roku spowodowałyby istotny spadek przychodów pożyczkodawcy, ale byłyby jednocześnie szansą na zwiększenie udziałów w rynku, ocenił zarząd KRUKa. 

 • Wzrosty made in China, gorąco na kursach Kruka i Kani

  Decyzja Banku Chin przebudziła WIG20 i w efekcie piątek indeks blue chipów jest jednym z najlepszych w Europie. Od rana na GPW harcują też średniaki i maluchy. Kolejny już dzień gorąco jest na akcjach Ursusa, a także na KRUKu, Impelu i ZM Kania.

 • Akcje Kruka mocno tanieją po wynikach za II kwartał

  Inwestorzy chłodno przyjęli najnowsze wyniki branżowego lidera. Zyski w II kwartale okazały się nie tylko słabsze niż przed rokiem, ale też niższe od oczekiwań rynkowych ekspertów. W piątek rano notowania KRUKa spadają o 9 proc. i są najniżej od kwietnia br.

 • Inwestorzy rzucili się na obligacje Kruka

  Spółka windykacyjna przydzieliła 250 tys. obligacji serii AJ1 o łącznej wartości 25 mln zł. Papiery dłużne KRUKa trafiły do blisko 900 inwestorów, a stopa redukcji przekroczyła 55 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR