StockWatch.pl

Kurs akcji Primetechu wystrzelił po ogłoszeniu wezwania przez Famur

Omawiane walory: ,

Famur ogłosił wezwanie na 34,18 proc. akcji Primetechu (d. Kopex) po cenie 1,45 zł za walor. Docelowo wzywający chce skupić wszystkie akcje swojej spółki zależnej i wycofać firmę z giełdy. 

(Fot. spółka)

– W wyniku planowanego wezwania Famur, jako podmiot nabywający akcje, zamierza nabyć 5.335.474 akcji uprawniających do 5.335.474 głosów na walnym zgromadzeniu Primetech, stanowiących 34,18 proc. ogólnej liczby głosów w spółce i 34,18 proc. ogólnej liczby akcji w kapitale zakładowym Primetech (tj. wszystkie akcje w kapitale zakładowym Primetech poza akcjami posiadanymi przez Famur) – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Famur, jako podmiot nabywający akcje, w wyniku wezwania zamierza posiadać, łącznie z 10.274.359 akcjami Primetech, które są już w posiadaniu spółki, 15.609.833 akcje Primetech, uprawniające do 100 proc. ogólnej liczby głosów w Primetech oraz stanowiące 100 proc. łącznej liczby akcji w kapitale zakładowym.

Jeżeli po przeprowadzeniu wezwania Famur osiągnie co najmniej 90 proc. (lecz mniej niż 100 proc.) ogólnej liczby głosów w Primetech, spółka zamierza przeprowadzić przymusowy wykup akcji Primetech posiadanych przez pozostałych akcjonariuszy mniejszościowych.

– W ocenie zarządu Famur, utrzymywanie na parkiecie giełdowym Primetechu, przy jego obecnej strukturze organizacyjnej i profilu działalności, nie ma uzasadnienia biznesowego. Ponadto, posiadanie 100 proc. w akcjonariacie Primetechu będzie dla Grupy Famur bardziej efektywnym rozwiązaniem pod kątem struktury organizacyjnej niż ma to miejsce obecnie – czytamy w komunikacie.

Zaproponowana przez Famur cena w wezwaniu stanowi premię w wysokości 21,8 proc. w porównaniu ze średnią ceną ważoną wolumenem obrotu z trzech ostatnich miesięcy oraz 16,9 proc. względem ceny ważonej wolumenem obrotu z sześciu ostatnich miesięcy. Ponadto oferowana cena stanowi premię w wysokości 28,1 proc. do ceny zamknięcia na dzień poprzedzający ogłoszenie wezwania.

– Aktualnie Famur posiada 65,8 proc. kapitału Primetechu, czyli 10.274.359 akcji. Intencją wzywającego jest osiągnięcie pełnej kontroli nad Primetechem i wycofanie spółki z obrotu giełdowego – czytamy dalej.

W związku z wezwaniem Famur zawarł umowę z Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie.

Harmonogram wezwania przedstawia się następująco:

• 14 czerwca 2019 r. – ogłoszenie wezwania

• 5 lipca 2019 r. – rozpoczęcie przyjmowania zapisów

• 22 lipca 2019 r. – zakończenie przyjmowania zapisów w I terminie

• 25 lipca 2019 r. – realizacja transakcji na GPW zapisów złożonych w I terminie

• 26 lipca 2019 r. – rozliczenie transakcji zapisów złożonych w I terminie

• 5 sierpnia 2019 r. – zakończenie przyjmowania zapisów w II terminie

• 8 sierpnia 2019 r. – realizacja transakcji na GPW zapisów złożonych w II terminie

• 9 sierpnia 2019 r. – rozliczenie transakcji zapisów złożonych w II terminie.

Grupa Primetech (dawniej Kopex) specjalizuje się w kompleksowych usługach górniczych.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Famur, PRIMETECH, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR