Kurs akcji The Farm 51 spada po premierze Chernobylite

Omawiane walory:

W środę gra Chernobylite zadebiutowała w wczesnym dostępie na platformie Steam. Reakcja inwestorów na premierę jest mieszana, a kurs akcji The Farm 51 momentami spadał o 11 proc.

farm 51, chernobylite, gaming, premiera, wczesny, dostęp,

fot. materiały promocyjne The Farm 51

Chernobylite to survival horror ze swobodną eksploracją świata, nieliniową historią, pełną wyzwań i potyczek rozgrywką oraz unikalnym systemem wytwarzania przedmiotów. Gra zadebiutowała 16 października w tzw. wczesnym dostępie na PC-tach. Docelowo gra w pełnej wersji ma ukazać się w 2020 roku na PC-tach i konsolach Play Station 4 i Xbox One.

Na ten moment gra jest oceniana pozytywnie, ale oceny spływają tylko od graczy. Gry póki co nie oceniły jeszcze żadne z mediów branżowych. W serwisie Metacritic średnia z tylko 12 ocen użytkowników wynosi 9.3/10. Z kolei w serwisie Steam recenzji jest już ponad 170, a 78 proc. z nich jest pozytywne.

Gracze doceniają klimat produkcji, który przywodzi skojarzenia z kultową serią Stalker, ciekawą fabułę oraz grafikę, która powstała w oparciu o technologię trójwymiarowego skanowania otoczenia. Natomiast wątpliwości użytkowników budzi optymalizacja oraz liczne bugi, a także statyczny świat oraz brzydkie animacje.

Chernobylite to jedna z najważniejszych premier tego roku. Gra gliwickiego studia zyskała duży rozgłos, głównie za sprawą sukcesu serialu HBO. Na wysoki potencjał sprzedażowy wskazywały m.in. statystyki oglądalności wszystkich materiałów z gry, jakie trafiły do sieci. Suma odsłon trailerów i gameplayów przekroczyła 20 mln. Mimo to tytuł dosyć krótko zajmował pierwsze miejsce na liście światowych bestsellerów Steam. Obecnie gra Chernobylite zajmuje 7. pozycję.

W środę akcje The Farm 51 potaniały o 1,7 proc., dziś kurs akcji spadał momentami o 11 proc. do 24,12 zł. W południe skala przeceny jest znacznie mniejsza i wynosi ok. 3 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o farm51)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR