StockWatch.pl

Kurs Erne Ventures pikuje po informacji o zabezpieczeniu majątku i wniosku o likwidację

Omawiane walory: , , , ,

Warszawski sąd na wniosek wierzyciela zabezpieczył majątek Erne Ventures. W czwartek kurs akcji spółki z NewConnect spada o 26 proc.

Erne Ventures to fundusz znany z inwestycji w takie projekty jak samochód Arrinera Hussarya (Grupa Arrinera, d. Veno), spółki gamingowe (Huckleberry Games, Fat Dog Games, Telehorse) czy wreszcie projekty blockchain (EBC Solicitors, ReChain d. Revitum). W środę spółka w lakonicznym komunikacie przekazała, że pod koniec listopada otrzymała postanowienie warszawskiego sądu o zabezpieczeniu majątku. Decyzja ta została podjęta w związku z wnioskiem o upadłość likwidacyjną, który złożył jeden z wierzycieli – IT & Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

– Wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku emitenta został złożony przez wierzyciela IT & Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wierzyciel dochodzi kwoty w wysokości 100.005 zł plus należne odsetki i kary wynikające z tej wierzytelności – czytamy w komunikacie.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Informacja o zabezpieczeniu majątku i upadłości likwidacyjnej wywołała silną przecenę. W czwartek kurs akcji Erne Ventures spada o 25,93 proc. do 0,40 zł za walor. W ślad za Erne Ventures w dół podążyły również kursy Arrinery (-7,69 proc., 0,60 zł/akcję) oraz gamingowych spółek Telehorse (-1,56 proc., 0,63 zł/akcję) i Fat Dog Games (-7,14 proc., 0,13 zł/akcję). Jedynie Huckleberry Games rośnie o 6,33 proc., osiągając cenę 3,19 zł za walor.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ARRINERA, erne, FDGAMES, hGames, TELEHORSE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR