Livechat miał 76,12 mln zł zysku netto w roku obrotowym 2019/2020

Omawiane walory:

Livechat Software odnotował 76,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto w roku finansowym 2019/2020 (kwiecień 2019 - marzec 2020) wobec 57,25 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji producenta oprogramowania rośnie dziś o ponad 8 proc. a za jedną akcję zapłacimy 68,70 zł.

(Fot. spółka)

Zysk operacyjny wyniósł 81,92 mln zł wobec 70,78 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 130,87 mln zł w r.obr. 2019/2020 wobec 109,3 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w r.obr. 2019/2020 wyniósł 75,83 mln zł wobec 56,98 mln zł zysku rok wcześniej.

– Wybuch pandemii zmienił w 2020 r. nasze życie i priorytety. Martwiliśmy się i nadal martwimy o zdrowie naszych bliskich, stan gospodarki, sytuację naszych partnerów biznesowych. Na szczęście nie musimy się niepokoić o nasz własny biznes – o czym świadczą również wyniki finansowe, które przedstawiamy. Wydaje się, że pandemia przyśpieszyła proces, który polega na przenoszeniu się wielu biznesów do internetu i zwiększeniu wagi komunikacji online z klientem. Nasze rozwiązania są coraz bardziej potrzebne firmom, które działają w zmieniającej się rzeczywistości – napisał w liście do akcjonariuszy prezes Livechat Mariusz Ciepły.

Wśród najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy znajduje się przekroczenie liczby tysiąca płacących klientów rozwiązania ChatBot. Na początku czerwca spółka poinformowała, że liczba klientów jej flagowego rozwiązania LiveChat przekroczyła 30 tysięcy.

LiveChat Software jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu „live chat dla biznesu”. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2014 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Livechat, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR