LiveChat Software zwiększył bazę klientów o 456 firm do 28 tys. na koniec lipca

Omawiane walory:

Dostawca oprogramowania miał 28.013 klientów korzystających z płatnego rozwiązania LiveChat według stanu na 1 sierpnia. W lipcu liczba klientów wzrosła o 456 firm netto. W piatek kurs akcji spółki rośnie o ponad 7 proc.

(Fot. Spółka)

– Zaledwie trzy miesiące temu cieszyliśmy się z 27 tysięcy klientów, a już przełamaliśmy kolejną barierę. Z LiveChat korzystają firmy i instytucje ze 150 krajów świata, a klientów zdobywają również kolejne nasze produkty, zwłaszcza ChatBot – powiedział prezes Mariusz Ciepły.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Pozytywny wpływ na podane wyniki miało skrócenie darmowego okresu płatnego (trial) LiveChat z 30 do 14 dni. Sama liczba klientów ma jednak coraz mniejsze znaczenie dla wyników finansowych LiveChat Software.

– Już od dłuższego czasu obserwujemy trend, zgodnie z którym nasze przychody rosną szybciej niż liczba klientów. To przede wszystkim efekt sukcesów w zakresie upsellingu – migracji klientów na wyższe plany abonamentowe i dosprzedaży stanowisk. Nasi klienci widzą, że LiveChat przynosi im wymierne korzyści, i chcą z niego korzystać intensywniej – wyjaśnił Ciepły.

– Chcemy pozostać jak najbardziej transparentni. Nasza strategia zakłada m.in. wprowadzenie zmian w modelu płatności i rozbudowy oferty dla klientów korporacyjnych. MRR może być więc lepszym wyznacznikiem naszej postawy, niż sama liczba klientów – dodał szef LiveChat Software.

LiveChat Software jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu „live chat dla biznesu”. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2014 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Livechat, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR