LPP chce wypłacić dywidendę w br., liczy na powrót do poziomu wyników z 2019

Omawiane walory:

LPP zamierza wypłacić w tym roku dywidendę z zysków zatrzymanych z lat ubiegłych i liczy, że jej wyniki wrócą do poziomu z przed pandemii już w tym roku obrachunkowym, wynika ze słów wiceprezesa Przemysława Lutkiewicza.

lpp, dywidenda, akcje,

Fot. LPP

– LPP od 10 lat wypłacał dywidendę regularnie, ale ubiegły rok – 2020 – był pierwszym, kiedy nie wypłaciliśmy dywidendy. My chcemy nadal być spółką dywidendową. W tym roku chcielibyśmy wypłacić dywidendę. Niestety, zyski czy straty nie pozwalają nam na to więc będzie to dywidenda wypłacana z kapitałów zebranych czy z zysków zatrzymanych z lat ubiegłych, bo w ubiegłym roku mieliśmy stratę. Ale chcemy powrócić do wypłaty dywidendy – powiedział Lutkiewicz podczas wideokonferencji.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Według niego, spółka już w tym roku zanotuje znaczący wzrost sprzedaży, który może osiągnąć poziom z 2019 r.

– Patrząc na wzrost powierzchni handlowej, na rozmrażanie gospodarki i patrząc jednak optymistycznie na naszą przyszłość,to wierzymy, że te realizacje wyników finansowych, które były w 2019 r. moglibyśmy powtórzyć już w 2021 roku. To wszystko oczywiście zależy od wielu czynników, które są poza nami, ale wydaje się, że my jako organizacja jesteśmy do tego już dobrze przygotowani – powiedział Lutkiewicz.

W całym roku finansowym 2020/2021 (tj. luty 2020 – styczeń 2021) spółka miała 190,13 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 486,01 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 7 848,08 mln zł w porównaniu z 9 221,66 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym strata netto wyniosła odpowiednio 410 mln zł wobec 443,39 mln zł zysku rok wcześniej.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o lpp)

 • WIG20 błyszczy w Europie, mocne wzrosty na PGE, PKO BP i LPP

  Druga kolejna mocna sesja w Warszawie. Ponownie w grze jest energetyka i banki, wspierane przez LPP i PKN Orlen. WIG20 jest dziś najmocniejszym indeksem w Europie. Cichym bohaterem jest jednak sWIG80, testujący poziomy nieoglądane od 2007 roku.

 • WIG20 walczy o dużą stawkę, w grze Asbis, KGHM i Orlen

  Poranny atak WIG20 na strefę oporu 2.022-2.029 pkt. się nie powiódł. Ale nic straconego. Dobre nastroje na rynkach akcji, w połączeniu z sezonem wyników na Wall Street i serią popołudniowych danych makro z USA, tworzą szansę na kolejny atak.

 • WIG20 koryguje wzrosty, CCC i LPP w defensywie

  Indeks dużych spółek koryguje wczorajsze mocne wzrosty, wciąż jednak utrzymując się powyżej 2.000 pkt. Wydłużenie o ponad tydzień lockodownu w Polsce nie wpłynęło na pogorszenie nastrojów. To dobry znak. Już czas zacząć uwzględniać scenariusz zakładający wiosenną zwyżkę WIG20 do 2.200 pkt. 

 • WIG20 spada w ślad za Wall Street, w grze JSW i LPP

  Warszawskie indeksy podążają w ślad za wczorajszymi spadkami na Wall Street. O losach sesji na GPW, w tym przede wszystkim o zamknięciu indeksu WIG20, zdecydują już "Wiedźmy", czyli wygasające dziś marcowe serie instrumentów pochodnych.

 • Fed zafundował wzrosty na giełdach, w grze Famur, Asbis i JSW

  Fed dał giełdom nowy impuls do wzrostów. Korzysta na tym również GPW. Santander rośnie pod dywidendę, a LPP i CCC odreagowują wczorajszą "lockdownową" przecenę.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR