LPP planuje zwiększenie poziomu dywidendy z zysku za 2018 r.

Omawiane walory:

LPP planuje zwiększenie poziomu dywidendy z zysku za 2018 r. w porównaniu z poprzednim rokiem, ale odpowiednie decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte, poinformował ISBnews prezes Marek Piechocki.

(Źródło: Spółka)

– Chcielibyśmy zwiększyć poziom wypłacanej dywidendy za 2018 r. w porównaniu z kwotą, jaką wypłaciliśmy akcjonariuszom w ubiegłym roku. Nie podjęliśmy jednak jeszcze ostatecznej decyzji co do konkretnych poziomów – powiedział Piechocki w rozmowie z ISBnews. – Mogę zapewnić, że z pewnością nie będzie to 50 proc. zysku za 2018 r. Chcemy utrzymać wysoki poziom inwestycji, jednocześnie szukając oszczędności tam, gdzie nie wpływa to bezpośrednio na rozwój sieci – dodał.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ubiegłym roku grupa LPP z 493,43 mln zł zysku netto za 2017 r. przeznaczyła 73,34 mln zł do podziału jako dywidendę (ok. 15 proc. zysku). Pozostała część zysku w kwocie 420 mln zł trafiła na kapitał zapasowy. Na każdą akcję akcjonariusze otrzymali po 40 zł, a stopa dywidendy wyniosła 0,44 proc.

Kalendarium dywidend LPP.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lpp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR