Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

LPP w listopadzie zanotowało skokowy wzrost sprzedaży

Opublikowano: 2013-12-03 10:46:35

Omawiane walory:

Właściciel sieci salonów odzieżowych pod szyldem Cropp, Reserved, House, Mohito czy Promostars zanotował mocny wzrost przychodów w listopadzie. Tym razem pomógł czynnik pogodowy związany z przesunięciem popytu z października na kolejny miesiąc.

Liderzy branży modowej z dobrej strony pokazali się w listopadzie. Po CCC wysokie dynamiki sprzedaży zaprezentował LPP. Producent odzieży uzyskał w minionym miesiącu przychody w wysokości około 351 mln zł, co w ujęciu r/r oznacza wzrost o 43 proc. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 61 proc. i była wyższa o ok. 1 p.p. od zrealizowanej w listopadzie roku poprzedniego. Wartość sprzedaży za okres styczeń-listopad 2013 roku stanowiła około 3.585 mln zł (+28 proc. r/r).

Analitycy podkreślają, że niewątpliwy wpływ na wysoką dynamikę sprzedaży miały otwarcia nowych powierzchni, które zintensyfikowane są w końcówce roku. Jednak to nie jedyny czynnik, który przesądził o udanym listopadzie.

– Widać, iż w listopadowych przychodach widoczny był czynnik pogodowy. Przesunięcie popytu z października i chłodniejsza pogoda w drugiej połowie miesiąca pozwoliła w osiągnięciu historycznie największej dynamiki sprzedaży. W naszych szacunkach oczekiwaliśmy osiągnięcia w listopadzie 337,1 mln zł przychodów, oraz 62 proc. marży handlowej. W całym roku oczekujemy 4,1 mld zł sprzedaży i ok. 445 mln zł zysku netto. – ocenia Marcin Stebakow z DM Banku BPS.

>> Zobacz analizę wskaźnikową spółki uwzględniającą wyniki za III kwartał. >> Wszystkie najważniejsze informacje na temat LPP znajdziesz na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

Po trzech kwartałach 2013 roku zysk netto grupy, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wzrósł do 249,5 mln zł z 205,3 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny wyniósł 354,2 mln zł wobec 269,3 mln zł przed rokiem, a przychody skoczyły do 2,85 mld zł z 2,26 mld zł po trzech kwartałach 2012 r. W III kwartale LPP zaprezentowało mocny cash flow operacyjny, głównie dzięki wysokiemu zyskowi netto i niższym zmianom kapitału obrotowego r/r.

We wtorek notowania spółki otworzyły się neutralnie. W tym roku akcje LPP imponują ponad 100-proc. zwyżką. Jednak od blisko dwóch miesięcy utknęły w trendzie bocznym. Decyzji inwestycyjnych nie ułatwiają rekomendacje, które skrajnie się od siebie różnią. Biura nie są zgodne w ocenie spółki odzieżowej i stąd zalecenia kupuj przeplatają się ze wskazaniami sprzedaj.>> Techniczną stronę waloru znajdziesz w ATTrader.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o lpp)

 • Rosną obawy o koniunkturę gospodarczą w Europie, w grze CD Projekt i Grupa Azoty

  Obawy o kondycję gospodarek azjatyckich i europejskich ciążą globalnym rynkom akcji, jednocześnie ciągnąc w dół giełdę w Warszawie. Nastrojów w GPW nie zdołały poprawić nawet dużo lepsze od prognoz dane z Polski. Na tle rynku pozytywnie wyróżniają się akcje CD Projektu i Grupy Azoty.

 • Raport: Spółki z WIG20 wypłacą 11,7 mld zł dywidend w 2019 r.

  Znamy już plany dywidendowe wszystkich największych firm z warszawskiej giełdy. W tym roku 12 z 20 spółek sklasyfikowanych w prestiżowym indeksie podzieli między akcjonariuszy 11,7 mld zł. Wśród nich są 4 propozycje o stopie przekraczającej 5 proc. 

 • Podatkowej wyprzedaży ciąg dalszy, JSW rośnie po wynikach

  Akcje giełdowych detalistów kontynuują spadki wywołane wizją wprowadzenia podatku handlowego. Strach inwestorów dodatkowo potęguje pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych. Jedynym z nielicznych pozytywnych akcentów jest mocny wzrost JSW w reakcji na lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

 • Podatek handlowy wraca, Dino i inni detaliści tanieją na GPW

  Akcje Dino Polska tanieją o 5,7 proc., CCC o 5,1 proc., LPP o 4 proc., a Eurocash o 4,5 proc. po decyzji Sądu UE, że podatek handlowy w Polsce był zgodny z unijnym prawem. Nastroje na całym rynku są natomiast mieszane, a warszawski parkiet jest jednym ze słabszych w Europie. Dobrze radzą sobie za to spółki paliwowe.

 • TIM i Agora w górę, a Budimex i LPP w dół po wynikach

  Wyniki i doniesienia ze spółek zdominowały przedpołudniową część handlu na warszawskiej giełdzie. W centrum uwagi znalazł się TIM, Agora, LPP, Budimex i LC Corp. Uwagę przyciąga również PKN Orlen, który ogłosił plan przejęcia bankrutującego Ruchu.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku