Maklerzy podnieśli wycenę akcji Kęt do 455 zł

Omawiane walory:

Analitycy DM PKO BP obniżyli zalecenie dla Grupy Kęty do trzymaj z kupuj i podnieśli cenę docelową do 455 zł z 415 zł, wynika z raportu datowanego na 15 lutego.

Rekomendacja została wydana przy cenie 425 zł za akcję. W środę przed południem jeden walor producenta profili aluminiowych kosztuje 419 zł. co daje przestrzeń do 8,5-proc. wzrostu.

– W aktualizacji strategii do 2020 r. Kęty zakładają wzrost przychodów o 44 proc. dzięki sprzyjającemu rynkowi oraz inwestycjom w nowe moce. Przyjmują konserwatywnie, że marża EBIT spadnie o 2 p.p. do 11 proc., podczas gdy my, trochę bardziej optymistycznie, zakładamy normalizację na poziomie 12 proc. i wzrost EBIT do 405 mln zł w 2020 r. (+40 proc.) – czytamy w raporcie.

Analitycy DM PKO BP prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 275 mln zł w 2016 roku i spadnie do 256 mln zł w 2017 r., przy przychodach na poziomie 2 252 mln zł i 2 544 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kety, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • W czasach zarazy cash is king. Oto spółki, które mają grube portfele i są gotowe na kryzys

  Stara prawda mówi, że spółki upadają niekoniecznie przez brak zysków, tylko z powodu utraty płynności. Obecna sytuacja związana z pandemią, istotne ograniczenie działalności gospodarczej i przerwanie łańcuchów dostaw może wpędzić wiele firm w spiralę zadłużenia, a nawet doprowadzić do bankructwa. Dziś sprawdzamy, jakie giełdowe spółki mają wystarczająco dużą poduszkę finansową i mają szansę przejść suchą stopą przez największą od lat gospodarczą zawieruchę.

 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • Grupa Kęty przedstawi założenia nowej strategii po wakacjach

  Grupa Kęty zaprezentuje założenia nowej strategii po wakacjach, poinformował prezes Dariusz Mańko.

 • Grupa Kęty prognozuje 294 mln zł zysku netto w 2020 r.

  Grupa Kęty prognozuje, że w 2020 r. wypracuje 294 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec szacunkowego 294 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2019 r. przy prognozowanych 3.314 mln zł przychodów w 2020 r. wobec szacowanych 2.205 mln zł w 2019 r.

 • Grupa Kęty podwyższyła prognozę zysku netto Grupy Kęty podwyższyła prognozy na 2019 rok, ze względu na spodziewane przekroczenie wybranych parametrów prognozy z lutego ub.r. o ponad 10 proc. W efekcie prognozowany zysk netto wzrósł o 13 proc. do 294 mln zł.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR