Marek Tymiński na miesiąc przed premierą Snipera sprzedał część akcji CI Games

Omawiane walory:

Prezes CI Games w miniony piątek sprzedał w transakcjach pakietowych akcje warte blisko 7 mln zł. 

cigames,Marek,Tymiński,prezes,sniper

Marek Tymiński, prezes CI Games.

Marek Tymiński w transakcjach pakietowych sprzedał równo 7 mln akcji CI Games (4,3 proc.) po kursie 0,99 zł za sztukę. Jego udział w akcjonariacie spadł z 36,84 proc. do 32,52 proc. Po transakcji Tymiński nadal pozostaje największym akcjonariuszem w spółce. Jest też jedynym podmiotem z pakietem powyżej 5 proc.

Nazwa Kurs Wolumen Obrót
CI Games 0,99 zł 510.000 504.900 zł
CI Games 0,99 zł 2.990.000 2.960.100 zł
CI Games 0,99 zł 3.500.000 3.465.000 zł

25 października akcje CI Games na rynku były wyceniane między 1,058 zł a 1,118 zł. Ostatecznie w dniu transakcji kurs akcji producenta gier spadł o 5,3 proc.

Sama transakcja nie byłaby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie fakt, że odbyła się na niecały miesiąc przed premierą flagowego produktu. 22 listopada spółka Marka Tymińskiego wypuści grę Sniper: Ghost Warrior Contracts, czyli czwartą odsłonę snajperskiej serii. To będzie nie tylko największa i najdroższa polska produkcja tej jesieni, ale także ważny test dla spółki. Poprzednie dwie części Snipera wypadły bardzo słabo. W momencie premiery gracze narzekali na liczne problemy techniczne i mało wciągającą fabułę. Niskie noty w recenzjach odbiły się na sprzedaży, przez co studio w kolejnych kwartałach studio musiało ratować się kredytem i emisją akcji.

Marek Tymiński sprzedał część akcji, mimo iż jeszcze kilka miesięcy temu zapewniał, że wierzy w spółkę i sukces nowej gry. Prezes obiecał też, że tym razem produkt będzie dopracowany.

– Tak, zdecydowanie wierzę w przyszłość CI Games, szczególnie po liftingu strategii w 2017 roku. (…) Jestem przekonany, że tak dopracowany projekt będzie konkurencyjną propozycją na rynku shooterów – mówił w czerwcu Marek Tymiński, prezes CI Games.

Dziś CI Games zaprezentowało nowy trailer i uruchomiło cyfrową przedsprzedaż gry Sniper Ghost Warrior Contracts.

CI Games jeszcze nie podzieliło się wynikami za III kwartał. Raport pojawi się 29 listopada. Spółka przesunęła termin z 21 listopada, ponieważ jak zaznaczyła, nowy termin pozwoli na przedstawienie w nim pierwszych, kluczowych danych dotyczących sprzedaży gry Sniper Ghost Warrior Contracts.

W pierwszym półroczu br. CI Games wypracowało blisko 7,2 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 8,1 mln zł straty netto. Zarząd CI Games tłumaczył słabe wyniki malejącymi przychodami ze starego portfela gier oraz dodatkowymi kosztami marketingu związanymi z przygotowaniami do premiery nowej gry. Negatywny wpływ na rezultat netto miały też straty poniesione przez spółki zależne w tym głównie United Label i City Interactive USA. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CI Games

We wtorek kurs akcji CI Games wzrósł o 2,67 proc. Na zamknięciu sesji jeden walor wyceniono na 1,08 zł, co daje wycenę całej spółki na poziomie ok. 175 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR