mBank wypowiedział umowę kredytu GetBackowi

Omawiane walory: ,

mBank wypowiedział umowę kredytu spółce GetBack w restrukturyzacji. Powodem wypowiedzenia jest brak spłaty w terminie należnej kwoty i odsetek.

– Umowa została wypowiedziana w dniu 14 lutego 2019 r. z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia (liczonego od dnia 20 lutego 2019 r.); przyczyną do wypowiedzenia umowy był brak spłaty przez spółkę należnej kwoty odsetek oraz kapitału – czytamy w komunikacie.

GetBack podał, że według stanu na 13 lutego 2019 r., należności z tytułu umowy wynosiły 26,2 mln zł.

– Wypowiedzenie umowy dotyczy całości kwoty kredytu z uwagi na fakt, że kwota ta pokryta została w całości zabezpieczeniem, zgodnie z postanowieniem sędziego-komisarza z dnia 9 października 2018 r. wydanym na zgromadzeniu wierzycieli spółki – czytamy dalej.

mBank nie wyklucza przy tym możliwości wypracowania porozumienia ze spółką, o którym to porozumieniu jest mowa w art. 75c ustawy Prawo bankowe.

Pod koniec stycznia GetBack w restrukturyzacji ustalił z Getin Noble Bankiem, Idea Bankiem, Raiffeisen Polbankiem, BGŻ BNP Paribas, mBankiem oraz Alior Bankiem wstępne warunki dotyczące restrukturyzacji zadłużenia spółki w tych bankach.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, mBank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR