Mediacap inwestuje w spółkę marketingu gamingowego Gameset

Omawiane walory:

Grupa Mediacap inwestuje w spółkę Gameset, rozszerzając tym samym swoją działalność o segment marketingu gamingowego.

(Fot. Gamescom)

Mediacap, dzięki objęciu nowych udziałów za 1,8 mln zł i umorzeniu udziałów jednego z dotychczasowych wspólników będzie posiadał 27,8 proc. kapitału w Gameset sp. z o.o. Finalizacja transakcji ma nastąpić po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki za rok 2018.

– Gaming to według PwC, obok wideo w internecie, najszybciej rosnący segment medialny. Dzięki inwestycji w Gameset będziemy obecni na tym rynku jako lider w Polsce, obsługując m.in. Epic Games, wydawcę topowej gry „Fortnite”. Wierzymy, że kombinacja silnego przywództwa założycieli spółki – Piotra Bombola i Łukasza Turkowskiego – oraz nasze doświadczenie w skalowaniu podmiotów marketingowych przełoży się na skokowy wzrost wartości tego biznesu. Branżowy inwestor w Gameset to też dobra wiadomość dla jego klientów, partnerów i uczestników rynku – stwierdził prezes Jacek Olechowski.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Gameset rozpoczął współpracę z grupą Mediacap kilka miesięcy temu, kiedy w ramach partnerstwa strategicznego ze spółką zależną TalentMedia, kanały influencerów związanych z Gameset współpracowały z siecią TalentMedia – zrealizowano między innymi pierwsze wspólne kampanie dla gry Fortnite z wykorzystaniem platformy TalentTube.

– Bardzo się cieszymy, że udało się nam połączyć siły z tak silnym partnerem jak Mediacap. Razem z zarządem grupy dzielimy punkt widzenia na rynek nowoczesnego marketingu i mamy wspólną wizję rozwoju w obszarze gamingu. Środki pozyskane z inwestycji zostaną przeznaczone na zwiększanie kompetencji w obszarze produkcji video, eventowej, influencerskiej oraz ekspansji zagranicznej – w 2019 roku chcemy stać się wiodącą agencją od gamingu w regionie CEE – zadeklarował prezes Gameset Piotr Bombol.

Mediacap SA to grupa świadcząca usługi z zakresu marketingu, IT oraz badań rynku i opinii publicznej. Od sierpnia 2016 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mediacap, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Mediacap przejęła TalentMedia

    MEDIACAP, polska niezależna grupa działająca w branży marketingu i technologii, zawarła transakcję przejęcia pakietu kontrolnego 51,11 proc. udziałów w TalentMedia Sp. z o.o., spółce specjalizującej się w dynamicznie rosnącym segmencie usług video content marketingu. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR