Mercator Medical chce nabywać akcje własne za maksymalnie 1.000 zł za akcję

Omawiane walory:

Zarząd Mercator Medical zdecydował o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu ceny 1.000 zł za akcję jako maksymalnej w procesie nabywania akcji własnych.

mercator, akcje, skup,

Mercator Medical chce nabywać akcje własne za maksymalnie 1 000 zł za akcję

– Zarząd emitenta podjął decyzję o zarekomendowaniu walnemu zgromadzeniu ceny 1.000 zł jako maksymalnej ceny nabywania akcji własnych emitenta na podstawie tego upoważnienia – czytamy w komunikacie.

Na początku czerwca br. akcjonariusze Mercator Medical zdecydowali o skupie akcji własnych za 30,7 mln zł przy ustalonych widełkach cenowych 1-54 zł za akcję. Na 28 października br. zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie, którego porządek obrad obejmuje zmianę tej uchwały.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 540 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mercator, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR