Mercator Medical ma umowę z Cardinal Health na dostawę rękawic za 178 mln zł

Omawiane walory:

Mercator Medical Thailand, spółka zależna Mercator Medical, zawarł z Cardinal Health Singapore 225 Pte Ltd kontrakty na dostawy rękawic produkowanych przez MMT o wartości 178 331 349,6 zł.

mercaotr,umowa,rekwiczki,gumowe

Fot. Pexels

– Kontrakty dotyczą dostaw przewidzianych do realizacji w partiach w okresie od lutego 2021 r. do stycznia 2022 r. Łączna wartość zawartych kontraktów wynosi w przeliczeniu na złote 178 331 349,6 zł, tj. przekracza 10 proc. wartości skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży emitenta za okres czterech ostatnich kwartałów obrotowych – czytamy w komunikacie.

Mercator podał, że łączna wartość wszystkich umów zawartych przez MMT z Cardinal Health w okresie ostatnich 12 miesięcy (łącznie z powyższym) wynosi w przeliczeniu na złote 205 638 124,66 zł.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 540 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o mercator)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR