Mercator Medical wybuduje fabrykę rękawic w Tajlandii za ok. 156 mln zł

Omawiane walory:

Zarząd Mercator Medical podjął decyzję o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie i sfinansowanie ze środków własnych Mercator Medical Thailand projektu inwestycyjnego obejmującego budowę fabryki rękawic nitrylowych w Tajlandii, podała spółka. Budżet inwestycji wynosi ok. 155,95 mln zł.

mercator,rekwiczki,gumowe, fabryka, tajlandia,

Fot. Pexels

– Projekt przewiduje budowę w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących zakładów produkcyjnych należących do MMT nowego zakładu produkcyjnego o mocach produkcyjnych ok. 65 mln sztuk rękawic industrialnych miesięcznie. Emitent zakłada, że nowa fabryka uzyska pełną zdolność produkcyjną w pierwszym półroczu 2022 r. – czytamy w komunikacie.

Budżet inwestycji zamyka się sumą wydatków w wysokości 1 252 609 463 THB, co według kursu średniego NBP z dnia 19 stycznia 2021 r. odpowiada kwocie 155 949 878,14 zł, podano także.

– Zarząd emitenta wystąpił do rady nadzorczej emitenta o zatwierdzenie budżetu inwestycji zgodnie z regulacją statutu emitenta – czytamy dalej.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 540 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o mercator)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR