Mirosław Możdżeń doniósł do prokuratury na zarząd ZM Henryk Kania

Omawiane walory:

Zarządca Zakładów Mięsnych Henryk Kania złożył do Prokuratury Rejonowej Katowice - Południe w Katowicach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw przez członków zarządu.

ZM Henryk Kania, akcje, prawo, zawiadomienie, prokuratura

(Fot. ZM Kania/fb)

Mirosław Możdżeń, zarządca spółki w przyspieszonym postępowaniu układowym, złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw z wnioskiem o ściganie. W zawiadomieniu Możdżeń zarzuca członkom zarządu ZM Henryk Kania m.in. przywłaszczenie serwera spółki oraz danych znajdujących się na nim, co uniemożliwiło prowadzenie przez spółkę działalności; nieuprawnione zniszczenie, uszkodzenie, usunięcie lub zmianę zapisów istotnych informacji albo udaremnienie lub znaczne utrudnienie osobie uprawnionej zapoznanie się z tymi informacjami oraz nieuprawnione niszczenie, uszkadzanie, usuwanie, zmienianie lub utrudnianie dostępu do danych informatycznych albo podejmowanie czynności, które w istotnym stopniu zakłócają lub uniemożliwiają automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych.

Ponadto, według zarządcy członkowie zarządu doprowadzili do zniszczenia, ukrycia lub usunięcia dokumentów spółki znajdujących się na jej serwerze, a także wyrządzili szkodę majątkową przez nieprowadzenie dokumentacji działalności gospodarczej spółki albo prowadzili ją w sposób nierzetelny lub niezgodny z prawdą.

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,14 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kania, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR