Młodzi finansiści na start – Forum Studenckich Kół Naukowych Rynku Kapitałowego

Fundacja im. Lesława A. Pagi zaprasza na VI Ogólnopolskie Forum Studenckich Kół Naukowych Rynku Kapitałowego. Jest to spotkanie najbardziej aktywnych członków kół naukowych i organizacji studenckich, działających na uczelniach wyższych. Forum połączone jest z uroczystością wręczenia certyfikatów Stypendium im. Lesława A. Pagi. Pula grantów w tegorocznej edycji Stypendium wynosi 50 tysięcy złotych.

Komunikat prasowy, 24 marca 2016 r.

Forum Studenckich Kół Naukowych Rynku Kapitałowego odbędzie się 8 kwietnia 2016 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Goście wydarzenia:

 • zw. dr hab. Małgorzata Zaleska – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
 • Marek Belka – Prezes Narodowego Banku Polskiego
 • dr Iwona Sroka – Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych
 • dr Jerzy Kwieciński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju

Tematy poruszane podczas VI Forum to:

 • Asset Management – teoria vs. praktyka, prowadzący: Paweł Cymcyk, Prezes Zarządu ZMiD;
 • Metody alokacji aktywów, a finansowe innowacje – przykłady oparte na inwestowaniu zgodnym z cyklem życia i trendzie smart beta, prowadzący Radosław Sosna, Menedżer ds. Rozwoju Produktów i Analiz Rynkowych, NN Investment Partners;
 • Rewolucja w raportowaniu spółek, prowadzący Piotr Biernacki, Dyrektor Strategiczny, SEG oraz Prezes Fundacji Standardów Raportowania;
 • Jak ocenić skuteczność i jakość inwestycji? Wskazówki z rynku funduszy inwestycyjnych i nie tylko, prowadzący: Grzegorz Zalewski, Ekspert DM BOŚ;
 • „Ryzyko bierze się z niewiedzy o tym co robisz” – Warren Buffet. Zostań inwestorem, który
  w pełni wykorzystuje wszystkie możliwości jakie oferuje Giełda. Prowadzący: Marta Grajeta, Filip Duszczyk, Paweł Czupryna, Dariusz Mejszutowicz.

Poza warsztatami, uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania dyskusji panelowej z udziałem ekspertów na temat „Inwestycje-Innowacyjność-Eksport szansą dla Polski”.

Paneliści: Mirosław Kachniewski (Prezes SEG), Magdalena Burnat-Mikosz (Partner,  Lider zespołów R&D and Government Incentives oraz Innovation Consulting Deloitte Polska), Marcin Petrykowski (Dyrektor Zarządzający Standard & Poor’s), Anna Hejka (Właściciel i Dyrektor Zarządzający HCM Group), Marcin Klammer (Prezes Zarządu Arcadis), Marek Michałowski (Przewodniczący Rady Nadzorczej Budimex).

Współorganizatorzy Forum: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Partnerzy Forum: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Związek Maklerów i Doradców, CFA Society Poland.

Patroni medialni: PAP Biznes, Parkiet, Rzeczpospolita, StockWatch.pl, Profit Journal.

Partnerzy Stypendium im. Lesława A. Pagi: Deloitte Polska, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Fundacja im. Lesława A. Pagi od 13 lat wspiera młodych liderów oferując staże i pracę w firmach partnerskich, naukę, networking oraz wymianę doświadczeń zawodowych. Jej dokonania zostały docenione przez środowisko studenckie oraz organizacje pracodawców. Zdobyte nagrody oraz wyróżnienia: PROJUVENS 2013, WEKTOR 2013, DOBRE STYPENDIUM 2014, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne 2015.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z Małgorzatą Kowalewską.
mkowalewska@paga.org.pl, tel. (22) 537 71 62

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Movie Games ma umowę z Robertem Lewandowskim ws. powołania spółki produkującej gry

  Movie Games zawarł umowę inwestycyjną z Filipem Szklarzewskim oraz Robertem Lewandowskim, której celem jest powołanie wspólnej spółki zajmującej się produkcją gier o tematyce sportowej. Kurs akcji gamingowej spółki wystrzelił o prawie 15 proc., a za jedną akcję zapłacimy 137,50 zł.

 • MR: Skala spadku polskiego eksportu może być niższa niż w innych krajach

  Ministerstwo Rozwoju spodziewa się, że skala spadku polskiego eksportu może być niższa niż początkowo zakładano. Wpływ na to może mieć dobry stan koniunktury na początku roku i duża dywersyfikacja, wynika z projekcji obrotów towarowych na 2020 r. po I półroczu, przygotowanej przez Departament Analiz Ekonomicznych Ministerstwa Rozwoju.

 • PwC: Na GPW odnotowano 5 IPO, w Europie – 28 w I połowie 2020 r.

  Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odnotowano 5 IPO w I połowie 2020 r. wobec 9 w analogicznym okresie ubiegłego roku. Łączna wartość przeprowadzonych ofert na GPW w pierwszych dwóch kwartałach (łącznie na rynku regulowanym oraz NewConnect) wyniosła 27 mln zł (6,1 mln euro), co oznacza spadek o blisko 50 proc. w porównaniu do I poł. 2019 roku, wynika z raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • GPW: Udział inwestorów indywidualnych na głównym rynku wyniósł 22 proc. w I połowie 2020

  Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wyniósł 22 proc. w I poł. 2020 r. (o 9 pkt proc. więcej r/r). Na rynku NewConnect inwestorzy indywidualni nadal odgrywali dominującą rolę, odpowiadając za 93 proc. obrotów (wzrost o 9 pkt proc. r/r).

 • Moonlit pokaże Model Buildera na G-Fusion Live Show w Azji

  Moonlit pojawi się na największych azjatyckich targach gier komputerowych – G-Fusion Live Show. Wydarzenie online, które odbędzie się w dniach 6 - 8 sierpnia 2020 pozwoli producentowi symulatorów na dotarcie z prezentacją Model Buildera potencjalnie do kilkudziesięciu milionów osób w Chinach – największym światowym rynku gamingowym.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR