Młodzi finansiści na start – Forum Studenckich Kół Naukowych Rynku Kapitałowego

Fundacja im. Lesława A. Pagi zaprasza na VI Ogólnopolskie Forum Studenckich Kół Naukowych Rynku Kapitałowego. Jest to spotkanie najbardziej aktywnych członków kół naukowych i organizacji studenckich, działających na uczelniach wyższych. Forum połączone jest z uroczystością wręczenia certyfikatów Stypendium im. Lesława A. Pagi. Pula grantów w tegorocznej edycji Stypendium wynosi 50 tysięcy złotych.

Komunikat prasowy, 24 marca 2016 r.

Forum Studenckich Kół Naukowych Rynku Kapitałowego odbędzie się 8 kwietnia 2016 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Goście wydarzenia:

 • zw. dr hab. Małgorzata Zaleska – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
 • Marek Belka – Prezes Narodowego Banku Polskiego
 • dr Iwona Sroka – Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych
 • dr Jerzy Kwieciński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju

Tematy poruszane podczas VI Forum to:

 • Asset Management – teoria vs. praktyka, prowadzący: Paweł Cymcyk, Prezes Zarządu ZMiD;
 • Metody alokacji aktywów, a finansowe innowacje – przykłady oparte na inwestowaniu zgodnym z cyklem życia i trendzie smart beta, prowadzący Radosław Sosna, Menedżer ds. Rozwoju Produktów i Analiz Rynkowych, NN Investment Partners;
 • Rewolucja w raportowaniu spółek, prowadzący Piotr Biernacki, Dyrektor Strategiczny, SEG oraz Prezes Fundacji Standardów Raportowania;
 • Jak ocenić skuteczność i jakość inwestycji? Wskazówki z rynku funduszy inwestycyjnych i nie tylko, prowadzący: Grzegorz Zalewski, Ekspert DM BOŚ;
 • „Ryzyko bierze się z niewiedzy o tym co robisz” – Warren Buffet. Zostań inwestorem, który
  w pełni wykorzystuje wszystkie możliwości jakie oferuje Giełda. Prowadzący: Marta Grajeta, Filip Duszczyk, Paweł Czupryna, Dariusz Mejszutowicz.

Poza warsztatami, uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania dyskusji panelowej z udziałem ekspertów na temat „Inwestycje-Innowacyjność-Eksport szansą dla Polski”.

Paneliści: Mirosław Kachniewski (Prezes SEG), Magdalena Burnat-Mikosz (Partner,  Lider zespołów R&D and Government Incentives oraz Innovation Consulting Deloitte Polska), Marcin Petrykowski (Dyrektor Zarządzający Standard & Poor’s), Anna Hejka (Właściciel i Dyrektor Zarządzający HCM Group), Marcin Klammer (Prezes Zarządu Arcadis), Marek Michałowski (Przewodniczący Rady Nadzorczej Budimex).

Współorganizatorzy Forum: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Partnerzy Forum: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Związek Maklerów i Doradców, CFA Society Poland.

Patroni medialni: PAP Biznes, Parkiet, Rzeczpospolita, StockWatch.pl, Profit Journal.

Partnerzy Stypendium im. Lesława A. Pagi: Deloitte Polska, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Fundacja im. Lesława A. Pagi od 13 lat wspiera młodych liderów oferując staże i pracę w firmach partnerskich, naukę, networking oraz wymianę doświadczeń zawodowych. Jej dokonania zostały docenione przez środowisko studenckie oraz organizacje pracodawców. Zdobyte nagrody oraz wyróżnienia: PROJUVENS 2013, WEKTOR 2013, DOBRE STYPENDIUM 2014, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne 2015.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z Małgorzatą Kowalewską.
mkowalewska@paga.org.pl, tel. (22) 537 71 62

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Seemore chce pozyskać 1,3 mln zł z crowdinvestingu Start-up pracujący nad systemem wyświetlania informacji na wizjerze kasku, tzw. Head-Up Display, chce pozyskać 1,3 mln zł w ramach crowdinvestingu. Zapisy na akcje trwają do 17 stycznia 2021 r.
 • PCF Group sprzeda akcje inwestorom indywidualnym po 46 zł, a instytucjom po 50 zł PCF Group gładko uplasowało całą ofertę publiczną akcji. Spółka z uwagi na olbrzymie zainteresowanie spodziewa się wysokiej redukcji zapisów i to nie tylko w części detalicznej. Co ciekawe, cena w transzy dla instytucji została ustalona powyżej ceny maksymalnej. To trzeci taki przypadek w historii polskiego rynku kapitałowego.
 • Raport, który narobił zamieszania. All in! Games tłumaczy, skąd tak niski wolumen Ghostrunnera

  Dobry odbiór gry na targach i ogromna wishlista rozbudziły oczekiwania sprzedażowe dotyczące Ghostrunnera. Tytuł przebywał w TOP3 Steam Global Top Sellers przez 3 dni, po czym zaczął się stopniowo osuwać, podobnie jak notowania spółki. W ostatnich dniach dynamika spadków wyhamowała, ale oliwy do ognia dolał ostatni raport bieżący, który był mocno niezrozumiały dla inwestorów. Sprawdziliśmy, co operator ESPI miał na myśli i o co kryje się za podana liczbą.

 • ‚Minutes’ RPP: Inflacja w 2021 r. może być wyższa niż przewidywana w projekcji

  Podczas posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej 6 listopada br. część członków RPP oceniła, że inflacja w 2021 r. może być wyższa niż przewidywana w listopadowej projekcji, wynika z "minutes" z tego spotkania, opublikowanych przez Narodowy Bank Polski.

 • WIG20 coraz bliżej 2.000 pkt., w grze KGHM, Orlen i CD Projekt

  Warszawska giełda jest dziś najmocniejszym parkietem w Europie. Wszystko za sprawą dużych spółek, z CD Projektem i KGHM-em na czele, które mocno ciągną indeksy w górę. Do końca roku może to być stały obrazek na GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR