Na parkietach króluje kolor zielony, negatywnie wyróżnia się CCC

Omawiane walory: , , ,

Inwestorzy giełdowi odłożyli bliskowschodni konflikt na półkę "tematów zapomnianych". Na parkietach króluje kolor zielony. Warszawski WIG20 rośnie o 1,2 proc., odreagowując trzydniowe spadki. I tylko mocna przecena CCC kładzie się cieniem na tej poprawie nastrojów.

CCC, JSW, BoomBit, Ten Square Games, komentarz, akcje, indeksy

Źródło: ATTrader.pl

Nie będzie dalszej eskalacji napięcia na linii USA-Iran, a tym samym sytuacja na Bliskim Wschodzie powoli będzie się stabilizować. Tak najkrócej można podsumować środowe wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa, wsparte wcześniejszymi sygnałami wysłanymi przez Iran. I jakkolwiek akty terroru, jak wczorajsze ostrzelanie „Zielonej Strefy” w Bagdadzie, będą się zdarzać na Bliskim Wschodzie, to dla inwestorów temat ten jest zamknięty. Wrócili więc oni do zakupów akcji, jednocześnie sprzedając ropę i złoto, które zyskiwały gdy napięcie geopolityczne rosło.

Ta deeskalacja zaowocowała wzrostami wczoraj na Wall Street, do czego dodatkowo przyczyniły się bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy (zgodnie z raportem ADP w grudniu zatrudnienie w sektorze prywatnym wzrosło o 202 tys., przewyższając o ponad 40 tys. rynkowe prognozy). W efekcie indeks Nasdaq Composite zamknął się najwyżej w historii, S&P500 w ciągu sesji wyznaczył nowy historyczny rekord, a DJIA jest o krok od rekordu. To dziś procentuje, przekładając się na wzrosty cen akcji w Europie. Na poprawie nastrojów korzysta również giełda w Warszawie, gdzie po pierwszej godzinie handlu drożały akcje 52 proc. wszystkich notowanych spółek, podczas gdy pod kreską notowane były walory 27 proc. z nich.

O godzinie 10:00 indeks WIG20 rósł o 1,3 proc. do 2.143 pkt., odreagowując trzydniowe spadki, gdy stracił odpowiednio 1,19 proc., 1,33 proc. i 1,35 proc. w dniu wczorajszym. Na wartości zyskiwały też pozostałe indeksy. WIG rósł o 1,07 proc. do 58.211 pkt., mWIG40 o 0,44 proc. do 4.035 pkt., a sWIG80 o 0,75 proc. do 12.384 pkt.

W indeksie WIG20 nie wszystkie spółki drożały. Czarną owcą było CCC. Po godzinie handlu notowania tej obuwniczej spółki spadały aż o 8,35 proc. do 102,10 zł, przełamując wsparcie w okolicach 105 zł, otwierając złowieszczą lukę bessy i wybijając się dołem z miesięcznej konsolidacji. Na gruncie analizy technicznej to wszystko zapowiada spadek przynajmniej w okolice 95 zł.

Mocna przecena CCC ma bardzo mocne podstawy. Inwestorzy w ten zdecydowany sposób zareagowali na rozczarowujące szacunkowe wyniki za IV kwartał 2019 roku. Spółka poinformowała, że w opisywanym okresie zanotowała spadek zysku EBITDA o 3 proc. rok do roku do 298 mln zł, przy wzroście przychodów o 7 proc. do 1,716 mld zł. Zarówno w ocenie analityków, jak również samego zarządu spółki, są to wyniki poniżej oczekiwań. Aczkolwiek władze CCC jednocześnie dodają, że rok 2020 powinien przynieść „monetyzację wcześniejszych inwestycji”.

Finalny raport finansowy obejmujący ostatni kwartał 2019 roku CCC opublikuje najprawdopodobniej w marcu (szczegółowej daty jeszcze nie ma), ale to powinno przypomnieć inwestorom, że lada moment wyniki kwartalne spółek staną się tematem numer jeden na giełdach. Już 14 stycznia oficjalnie rusza nowy sezon publikacji wyników na Wall Street. Na GPW ruszy on nieco później, bo na przełomie stycznia i lutego, ale wcześniej część spółek z pewnością będzie publikować wyniki szacunkowe.

Na poprawie nastrojów korzysta również JSW, którego akcje wczoraj zostały przecenione o 9,66 proc., po tym jak spółka zdecydowała się sięgnąć po 700 mln zł z funduszu stabilizacyjnego utworzonego na złe czasy.

W czwartek w centrum uwagi są nie tylko blue chipy odbijające w ślad za poprawą nastrojów na rynkach globalnych i CCC dołujące po wynikach, ale też kolejny dzień gorąco jest na spółkach gamingowych. Akcje BoomBit kontynuują wzrosty zainicjowane skokiem przychodów w grudniu, drożejąc dziś o 29,2 proc. do 13,298 zł i testując najwyższe poziomy od trzech miesięcy, po tym jak wczoraj kurs poszybował w górę o 32,05 proc. 

Równocześnie rosnąc też akcje wielu innych producentów gier. I tak np. kurs Ten Square Games, który również wczoraj zachwycił wynikami, dziś idzie w górę o 3,3 proc. do 233,50 zł, wyznaczając nowe historyczne rekordy. Notowania PlayWay rosną o 2,2 proc., 11 bit studios o 2,7 proc., Jujubee o 4,3 proc., a CI Games o 3,7 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BoomBit, ccc, jsw, TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Gorąco na CD Projekcie i JSW, spokojnie na indeksach

  Akcje CD Projektu nadal pozostają najbardziej gorącą spółką na GPW, co stoi w kontrze do niewielkich zmian indeksów i ogólnego spokoju na innych europejskich giełdach. Po publikacji szacunkowych danych gorąco jest też m.in. na JSW i Mercatorze.

 • WIG20 może jeszcze odrobić straty, silna przecena BAH

  Po trzech kolejnych wzrostowych sesjach indeksu WIG20, przyszedł czas na realizację zysków, ale to prawdopodobnie jeszcze nie koniec wzrostów. Perspektywa podpisania umowy handlowej przez Chiny i USA oraz startujący sezon wyników na Wall Street wciąż bowiem zachęca do kupna akcji.

 • Zielono na GPW: Medicalghoritmics, Bioton, Wikana i banki Czarneckiego mocno w górę, CCC nadal spada

  Ostatnie rekordy amerykańskich indeksów, w połączeniu z oczekiwaniem na podpisanie umowy handlowej między USA a Chinami oraz start sezonu na Wall Street, wspiera nastroje na GPW. Pomagają informacje ze spółek. Mocno drożeją akcje m.in. Medicalalghoritmisc, Biotonu, Wikany i banków z portfela Leszka Czarneckiego. Nadal w odwrocie jest natomiast CCC.

 • Umiarkowane wzrosty na GPW, CCC i Boombit w odwrocie

  Wygaszenie bliskowschodniach obaw, w połączeniu z oczekiwaniem na podpisanie umowy handlowej między USA a Chinami, a także nadzieje na efekt stycznia wspierają nastroje na giełdach. Korzysta na tym również GPW. W drugiej połowie piątkowej sesji wzrosty warszawskich indeksów mogą przyspieszyć, jeżeli z amerykańskiego rynku pracy napłyną pozytywne dane.

 • PGNiG i JSW podpisały umowę dot. współpracy przy programie Geo-Metan w kopalni Budryk

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo i Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały umowę o przedeksploatacyjnym ujęciu metanu z pokładów węgla kamiennego w ramach programu Geo-Metan. Prace będą prowadzone w Kopalni Węgla Kamiennego Budryk, która należy do JSW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR