NanoGroup sprzedaje nowe akcje po 4,07 zł za sztukę

Omawiane walory:

Biotechnologiczna spółka ustaliła cenę maksymalną akcji serii H na 4,07 zł za sztukę. To ponad 3 razy mniej niż wtorkowy kurs na GPW.

NanoGroup,emisja,akcje,biotech

NanoGroup sprzedaje nowe akcje po 4,07 zł za sztukę

NanoGroup z emisji nowych akcji chce pozyskać 8,4 mln zł na badania (przedkliniczne oraz kliniczne) przełomowych leków na raka i substytutu krwi NanOX oraz na pokrycie bieżących kosztów. Zapisy na akcje ruszą 22 października i potrwają do 27 października. Emisja zostanie przeprowadzona w formie subskrypcji otwartej. Akcje zaoferuje DM BOŚ.

Cena maksymalna na poziomie 4,07 zł to ponad 3 razy mniej niż bieżący kurs na GPW. Akcje warszawskiej grupy spółek biotechnologicznych okazały się hitem inwestycyjnym, po tym jak spółka poinformowała, że NanoSanguis (spółka zależna NanoGroup) opracowała na rzecz Marion Sp. z o.o. z Gdyni innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Maseczki ochronne zostały wyposażone w powłokę biobójczą, aby zwiększyć – w porównaniu z tradycyjnymi maseczkami – ochronę przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Jak podaje spółka, właściwości biobójcze maseczek zostały potwierdzone w wewnętrznych badaniach laboratoryjnych na partii testowej maseczek wykonanej przez NanoSanguis. Obecnie, we współpracy z NanoNogroup, Marion sp. z o.o. pracuje nad procesem certyfikacji oraz uruchomieniem linii produkcyjnej maseczek. Maseczki trafią do sprzedaży po uzyskaniu niezbędnych atestów. Informacja o projekcie zelektryzowała inwestorów. Notowania NanoGroup w trzy dni urosły z poziomu nieco ponad 3 zł do 13 zł. Wzrostom towarzyszyły rekordowo wysokie obroty na akcjach.

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne działające od kilku lat (NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoThea S.A.), w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych. NanoGroup koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, będąc ośrodkiem, w którym podejmowane są decyzje dotyczące tworzenia i realizacji strategii rozwoju. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o nanogroup)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR