Neuca ma umowy nabycia 50,2 proc. w TU Zdrowie za 38 mln zł

Omawiane walory:

Neuca podpisała umowy, na podstawie których ma nabyć 50,2 proc. akcji spółki Pomerania, która jest jedynym akcjonariuszem Towarzystwa Ubezpieczeń Zdrowie, za 37,9 mln zł. Cena nabycia akcji może być zwiększona do maksymalnie 61,5 mln zł.

neuca, tuzdrowie, akcje, przejęcie, handel,

Neuca ma umowy nabycia 50,2 proc. w TU Zdrowie za 37,9 mln zł

– Będziemy mogli zaoferować ubezpieczeniową gwarancję dostępności usług medycznych, a TU Zdrowie rozwinąć model współpracy z siecią dostawców usług medycznych. Strategia Neuca w obszarze pacjenta polega na zapewnianiu poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego i podniesieniu jakości życia. Ubezpieczeniowa gwarancja dostępności usługi medycznej doskonale się w nią wpisuje – skomentował wiceprezes Neuki Paweł Kuśmierowski, cytowany w komunikacie.

– Z dużym przekonaniem wybraliśmy właśnie Neuca na inwestora strategicznego, wierzymy, że połączone siły dadzą nam możliwość dostarczania kompleksowych usług medycznych najwyższej jakości na bardzo szeroką skalę – dodał prezes TU Zdrowie Aleksander Roda.

Transakcja zakłada objęcie przez Neuca pakietu kontrolnego (50,2 proc.) i jest może zostać zrealizowana po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz decyzji Komisji Nadzoru Finansowego. Strony zobowiązały się do zawarcia umów przyrzeczonych do 30 września 2021 r., podano także.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Cena sprzedaży 50,2 proc. akcji w spółce Pomerania wynosi 37,9 mln zł i może zostać powiększona do maksymalnej kwoty 61,5 mln zł w przypadku osiągnięcia przez TU Zdrowie w latach 2020-2022 określonego poziomu składki zarobionej oraz zysku brutto.

Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie jest polskim towarzystwem ubezpieczeniowym, jedynym na rynku specjalizującym się wyłącznie w zdrowiu. Działające od ponad 10 lat towarzystwo oferuje ubezpieczenia zdrowotne, programy zdrowotne i organizację usług medycyny pracy dla ponad 700 firm na terenie całej Polski, ich pracowników oraz członków rodzin. TU Zdrowie obsługuje ponad 150 tysięcy ubezpieczonych współpracując z ponad 3,5 tysiącem placówek medycznych w całej Polsce.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2019 r. wyniósł 29,2%.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o NEUCA)

 • Neuca spodziewa się dwucyfrowej rentowności biznesu pacjenckiego w 2021 roku

  NEUCA zakłada dwucyfrową rentowność biznesu pacjenckiego w 2021 roku, a szczególnie dynamicznego wzrostu spodziewa się w obszarze badań klinicznych, poinformował prezes Piotr Sucharski.

 • Inflacja w USA wystraszyła inwestorów, w grze Allegro, ML Systems i Neuca

  Środowa silna przecena na Wall Street psuje nastroje na warszawskiej giełdzie. Popołudniowe dane o inflacji w USA mogą jeszcze dodatkowo dobić inwestorów. Jedynie akcjonariusze spółek ML System i Neuki nie mają się czego bać.

 • Kurs akcji Neuki poprawia rekordy po wynikach za I kwartał

  NEUCA odnotowała 49,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 49,34 mln zł zysku rok wcześniej. W czwartek kurs akcji spółki rośnie o 6,7 proc. do rekordowych 749 zł za akcję.

 • Akcjonariusze Neuki zdecydowali o skupie do 100 tys. akcji za maks. 90 mln zł

  Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki Neuka zmieniło wcześniejsze uchwały ws. programu skupu akcji własnych tak, że obecnie zarząd jest upoważniony do nabywania w terminie do 31 grudnia 2021 roku nie więcej niż 100 tys. sztuk akcji własnych za kwotę do 90 mln zł. Cena maksymalna za akcje nabywane na rynku regulowanym wyniesie 900 zł za jedną akcję, przy czym łączna wartość nominalna nabytych akcji nie może przekroczyć 20 proc. kapitału zakładowego spółki.

 • Neuca: Sieć Pratia inwestuje w bułgarską sieć Clinical Research Union

  Sieć ośrodków badań klinicznych w Europie Pratia, należąca do Grupy NEUCA, inwestuje w bułgarską sieć Clinical Research Union, największą sieć ośrodków badawczych w Bułgarii. W poniedziałek kurs akcji spółki walczy o nowe historyczne rekordy.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR