Neuca podtrzymuje politykę dywidendy, planuje dalszy skup akcji

Omawiane walory:

Neuca chce kontynuować politykę dywidendy, która zakłada wzrost wartości dywidendy przypadającej na jedną akcję w przedziale między 10 a 15 proc. rocznie, poinformował wiceprezes ds. finansowych Grzegorz Dzik.

neuca, dywidenda, skup, akcje, handel,

Neuca podtrzymuje politykę dywidendy, planuje dalszy skup akcji (Fot. Pexels)

– Jeśli chodzi o redystrybucję zysku, to realizujemy przede wszystkim naszą politykę dywidendową, która mówi o tym, że chcemy zwiększać w każdym kolejnym roku wartość dywidendy na akcję w przedziale między 10 a 15 proc. To też miało miejsce w I półroczu tego roku, gdzie wartość dywidendy sięgnęła przeszło 37 mln zł. Taką politykę jeśli chodzi o dywidendę chcemy kontynuować – powiedział Dzik podczas wideokonferencji.

Wiceprezes dodał, że celem spółki jest także dalsza realizacja skupu akcji własnych.

– Wszystko wskazuje na to, że nie w tak wysokiej wartości, jak to miało miejsce w roku ubiegłym. Biorąc pod uwagę kurs akcji, raczej będziemy realizować skup na bieżąco – powiedział Dzik.

>> Zdrowe podejście do pandemii – omówienie sprawozdania finansowego Neuki po I kw. 2020 r.

Jak zaznaczył prezes Piotr Sucharski, Neuca podtrzymuje zobowiązanie, zgodnie z którym skup będzie zawsze proporcjonalny do emitowanych akcji w ramach programu menadżerskiego.

– Wierzymy cały czas we wzrost wartości firmy. Absolutnie dzisiejsza wycena firmy nie jest barierą takiego skupu i myślę, że największą barierą w tym pierwszym półroczu była sprawa dostosowania naszych przepływów do ustawy o zatorach płatniczych, natomiast w momencie pojawienia się możliwości, na pewno takiego skupu będziemy dokonywać. Nasze zobowiązanie że skup będzie zawsze proporcjonalny do emitowanych akcji w ramach programu menadżerskiego chcemy podtrzymać. To jest taki próg, który określa naszą oczekiwaną liczbę akcji przeznaczoną do skupu – powiedział Sucharski.

Neuca skupiła 305,9 tys. akcji za kwotę 88,3 mln zł w 2019 roku.

Spółka wypłaciła w maju br. dywidendę z zysku za 2019 rok w wysokości 8,65 zł na akcje, czyli o 17% więcej niż przed rokiem. W sumie na wypłatę dywidendy spółka przeznaczyła kwotę 37,1 mln zł.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2019 r. wyniósł 29,2%.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT NEUCA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR