Neuca spodziewa się dwucyfrowej rentowności biznesu pacjenckiego w 2021 roku

Omawiane walory:

Neuca zakłada dwucyfrową rentowność biznesu pacjenckiego w 2021 roku, a szczególnie dynamicznego wzrostu spodziewa się w obszarze badań klinicznych, poinformował prezes Piotr Sucharski.

neuca,rynek,apteczny2021

Piotr Sucharski, prezes grupy Neuca

– W I kwartale na wzrost udziału marży zrealizowanej w biznesie pacjenckim wpływ miały akwizycje w obszarze badań klinicznych, ale to nie będzie jednorazowy efekt. Szacujemy, że obszar badań klinicznych będzie dynamicznie rósł na całym świecie i będziemy tego dużym beneficjentem. Widzimy efekty odmrażania gospodarek i zainteresowanie sponsorów nowymi badaniami. Spodziewamy się zdecydowanie dwucyfrowego poziomu rentowności w biznesie pacjenckim w 2021 roku – powiedział Sucharski podczas wideokonferencji.

Prezes potwierdził także, że spółka aktywnie poszukuje celów akwizycyjnych w biznesie pacjenckim i wybranych segmentach dystrybucji.

– Takie obszary, jak przychodnie i badania kliniczne to dla nas strategiczny sposób na rozwój i na pewno z niego nie zrezygnujemy – zapewnił.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2020 r. wyniósł 32,1%.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o NEUCA)

 • Inflacja w USA wystraszyła inwestorów, w grze Allegro, ML Systems i Neuca

  Środowa silna przecena na Wall Street psuje nastroje na warszawskiej giełdzie. Popołudniowe dane o inflacji w USA mogą jeszcze dodatkowo dobić inwestorów. Jedynie akcjonariusze spółek ML System i Neuki nie mają się czego bać.

 • Kurs akcji Neuki poprawia rekordy po wynikach za I kwartał

  NEUCA odnotowała 49,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 49,34 mln zł zysku rok wcześniej. W czwartek kurs akcji spółki rośnie o 6,7 proc. do rekordowych 749 zł za akcję.

 • Akcjonariusze Neuki zdecydowali o skupie do 100 tys. akcji za maks. 90 mln zł

  Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki Neuka zmieniło wcześniejsze uchwały ws. programu skupu akcji własnych tak, że obecnie zarząd jest upoważniony do nabywania w terminie do 31 grudnia 2021 roku nie więcej niż 100 tys. sztuk akcji własnych za kwotę do 90 mln zł. Cena maksymalna za akcje nabywane na rynku regulowanym wyniesie 900 zł za jedną akcję, przy czym łączna wartość nominalna nabytych akcji nie może przekroczyć 20 proc. kapitału zakładowego spółki.

 • Neuca: Sieć Pratia inwestuje w bułgarską sieć Clinical Research Union

  Sieć ośrodków badań klinicznych w Europie Pratia, należąca do Grupy NEUCA, inwestuje w bułgarską sieć Clinical Research Union, największą sieć ośrodków badawczych w Bułgarii. W poniedziałek kurs akcji spółki walczy o nowe historyczne rekordy.

 • Neuca ma umowy nabycia 50,2 proc. w TU Zdrowie za 38 mln zł

  NEUCA podpisała umowy, na podstawie których ma nabyć 50,2 proc. akcji spółki Pomerania, która jest jedynym akcjonariuszem Towarzystwa Ubezpieczeń Zdrowie, za 37,9 mln zł. Cena nabycia akcji może być zwiększona do maksymalnie 61,5 mln zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR