Neuca sprowadziła do Polski 8 mln maseczek ochronnych, zamówiła kolejne 52 mln

Omawiane walory:

Grupa Neuca sprowadziła do kraju 8 mln maseczek ochronnych w rekomendowanej dla pacjenta cenie 2,50 zł za sztukę. Ponadto Neuca zakontraktowała produkcję maseczek w Chinach w liczbie 52 mln sztuk.

neuca, maski, ochronne, chiny

Fot. Pexels

– Jako firmie działającej na rynku zdrowia zależy nam na tym, by szybko i w rozsądnych cenach zapewnić Polakom dostęp do środków umożliwiających zabezpieczenie się przed rozprzestrzeniająca się chorobą. W obliczu danych przedstawianych przez epidemiologów, a także w związku z pojawiającymi się coraz częściej rekomendacjami noszenia maseczek profilaktycznie, podjęliśmy starania o zdobycie tego asortymentu w dobrej cenie – czytamy w komunikacie.

Rekomendowana aptekom cena maseczek dla pacjenta wynosi 2,50 zł.

Utrzymanie niskiej ceny dla pacjenta, pomimo zakupów interwencyjnych i komercyjnych cen frachtu lotniczego, jest możliwe, ponieważ spółka ograniczyła wysokość pobieranej marży wyłącznie do pokrycia kosztów dystrybucji. Podobnie postępuje przy dystrybucji innych środków wykorzystywanych w walce z pandemią, np. płynów odkażających. Od początku roku nie podnosi także marż na żadne leki, w tym na popularne leki stosowane przy przeziębieniach.

Spółka zadeklarowała, że nie zamierza poprzestać na jednym transporcie i już zakontraktowała produkcję w Chinach w liczbie 52 milionów sztuk.

– Ściśle współpracujemy z LOT Cargo w ramach realizacji dostaw, ponieważ jedynie transport lotniczy zapewnia bezpieczeństwo tranzytu i niezbędną szybkość. Dzięki naszej współpracy możemy wywiązywać się z powierzonej nam misji i wspierać kraj w walce z epidemią – podsumowano.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2019 r. wyniósł 29,2 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT NEUCA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR