Niedzielski: Spadek zakażeń to przestrzeń do rozmów o luzowaniu, ważne otoczenie

Spadek zakażeń daje przestrzeń do rozmów na temat luzowania gospodarki, ale trzeba patrzeć także na sytuację epidemiologiczną w innych krajach, uważa minister zdrowia Adam Niedzielski.

Fot. Ministerstwo Zdrowia

– My wszystkie te głosy [za luzowaniem i za utrzymaniem obostrzeń] będziemy analizowali w kontekście tego, co się dzieje w Polsce. […] Dzisiejsza liczba zachorowań wynosi ponad 4,5 tys., jest to jedna z najmniejszych liczb w ostatnich miesiącach nawet, a nie tygodniach, więc rzeczywiście daje to przestrzeń do rozmowy, ale ja cały czas uczulam, że nie trzeba patrzeć tylko na własne podwórko, ale i na to, co dzieje się dookoła – powiedział Niedzielski dziennikarzom po spotkaniu z przedstawicielami klubów parlamentarnych i kół poselskich w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podkreślił, że „ryzyko związane z transmisją mutacji wirusa brytyjskiego, południowoafrykańskiego – to są rzeczy, które trzeba uwzględniać w tym rachunku”.

Z wczorajszych doniesień mediów wynikało, że dzisiaj miałyby zostać zakomunikowane decyzje dot. ewentualnego luzowania obostrzeń od 1 lutego; w przyszłym tygodniu miałyby zostać otwarte galerie handlowe.

Dodatkowe obostrzenia, wprowadzone w ramach tzw. narodowej kwarantanny od 28 grudnia do 17 stycznia zostały przedłużone do 31 stycznia. Zamknięte są hotele i stoki narciarskie, a także galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii. Ponad tydzień temu do szkoły wrócili natomiast uczniowie klas I-III.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR